Ruporinės antenos tyrimas


Ruporinės antenos tyrimas. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Darbo eiga. Teoriniai skaičiavimai.

Teorinė dalis.Bangolaidyje sužadintos elektromagnetinės bangos sklinda iki jo atvirojo galo. Čia jos iš dalies atsispindi, o iš dalies išspinduliuojamos. Taigi, atvirąjį bangolaidžio galą galima laikyti elektromagnetinių bangų spinduliavimo šaltiniu – siuntimo antena. Atvirojo galo skerspjūvio plotas (spinduliuojantis paviršius) bangos ilgio kvadrato (2 atžvilgiu yra nedidelis, todėl jo spinduliuotės diagramos pagrindinis lapelis yra gana platus. Taigi, tokios antenos kryptinės savybės yra prastos.

Ruporai būna sektoriniai (E arba H – žiūrint, kuri bangolaidžio sienelė pamažu išplečiama), piramidiniai ir kūginiai. Jų ilgis siekia nuo kelių iki keliolikos bangos ilgių.

Ruporas yra tartum keitiklis, kuris palaipsniui pakeičia:

bangos modą (H10 - stačiakampiame bangolaidyje į T – laisvoje erdvėje);

bangos sklidimo greitį (į c);

banginę varžą (į W0);

bangos ilgį (į (0);

Dėl fazių skirtumo ruporo anga tampa jau nesinfaziniu spinduliuojančiu paviršiumi, ir dėl to jo spinduliuotės diagrama (pagrindinis lapelis) paplatėja, nors dėl spinduliuojančio paviršiaus padidėjimo turėtų susiaurėti.

Ruporinių antenų kryptingumo koeficientas apskaičiuojamas iš formulės:

Ruporinių antenų normuotos spinduliuotės charakteristikos užrašomos tokiomis formulėmis:

Ruporinės antenos naudojamos mikrobangų (MB) diapazone radiolokacijos sistemose, radijo ryšiui ir daug kur kitur kaip savarankiškos antenos arba sudėtingų antenų spinduliavimo šaltiniai. Jų geros diapazoninės savybės (fa /fž (2).

Esminis ruporinių antenų trūkumas – palyginti didelis jų ilgis, kuris yra proporcingas angos matmens kvadratui. Todėl su jomis labai sunku gauti siauras spinduliuotės diagramas. Kitas trūkumas – nesutampantys faziniai centrai piramidiniuose ruporuose.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 121 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (973 žodžiai)
  • Tautvydas
  • Ruporinės antenos tyrimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Ruporinės antenos tyrimas. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ruporines-antenos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:22
×