Rūšiavimas, perdirbimas


Įvadas. Įmonės istorija. Vizija ir misija. Teikiamos paslaugos. Rūšiavimas ir perdirbimas. Įmonės veikla. Išvados. Bibliografinis sąrašas.

Šiame referate bus aprašyta įmonės UAB „Ekonovus“ istorija, veikla, bei pagrindiniai jos indėliai prie aplinkos tvarkymo bei šiukšlių perdirbimo.

UAB „Ekonovus“ – atliekų tvarkymo bendrovė, teikianti atliekų tvarkymo, antrinių žaliavų perdirbimo ir energijos regenavimo paslaugas.

Pirmiausia išskirsiu šios įmonės darbo sritis, veiklos sritis bei kokias paslaugas teikia tiek gyventojams, tiek įmonėms ar savivaldybėms. Taip pat apžvelgsiu UAB „Ekonovus“ prisidėjimą prie rūšiavimo ir ekologiškumo.

Ar šie UAB „Ekonovus“ teiginiai neprasilenkia su realybe? Iš asmeninės patirties galiu išreikšti savo nuomonę, jog ši įmonė labai tvarkingai ir atsakingai atlieka savo darbą. Vos tik buvo pradėta vykdyti rūšiavimo politika, aš, kaip jų klientas, labai greit tai pastebėjau. Trijų tipų šiukšlių konteineriai (buitinių atliekų, popieriaus, metalo ir plastiko bei stiklo) buvo pristatyti į namus ir informavo, kokias šiukšles mesti į kur ir kaip tinkamai rūšiuoti atliekas. Tačiau ką apie juos gali pasakyti statistika bei informaciniai šaltiniai?

Atliekoms suirti sąvartyne reikia daug laiko: popieriui – 2 metų, konservų dėžutėms – 90 metų, plastikuo pakuotei – 500 metų, o stikliniams buteliams – net 900 metų;

Iki 50% vidutinės šiukšliadėžės atliekų gali būti kompostuojamos;

Pastikų gamybai suvartojama 8% pasaulyje išgaunamos naftos;

Apibendrinant šiuos visus punktus, galime išskirti tris pagrindinius argumentus, kuriais galime žmones įtikinti, jog rūšiavimas, vis dėl to, nėra tik bobučių pasakos:

Sutaupysime gamtos išteklių ir energijos – perdirbtas antrines žaliavas bus galima naudoti pakartotinai;

Ne visos atliekos yra rūšiuojamos, o rūšiuojamų atliekų konteineriai turi savas taisykles, ką į juos galima mesti ir ko negalima. Rūšiavimas nėra toks paprastas dalykas.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 175 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1468 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eidvilas
  • Rūšiavimas, perdirbimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Rūšiavimas, perdirbimas. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusiavimas-perdirbimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:50
×