Rusija ir NVS


Rusija ir NVS šalys. Rusija. Ukraina. Kazachija. Baltarusija. Gruzija. Armėnija. Azerbaidžanas. Uzbekija. Kirgizija. Turkmėnija. Tadžikija.

Rusijos ir kitų NVS šalių ekonomikos ir kultūros studijų samprata ir prioritetai ( kas yra Rusija ir nvs, kas jom priklauso, charakteristika..)

Rusija ir kitos NVS šalys kaip pasaulio regionas: istorinė raida. (kaip formavosi, procesai nuo krikščionybės atsiradimo, tarybų sąjungos raidos etapai...)

NVS šalys kaip sistema: bendra charakteristika, šalių grupės, pagrindinių šalių vaidmuo. (apibūdinti visas nares, kokios jos, bendri bruožai, sostinės, jų geografinė vieta, Rusijos, Ukrainos, Azerbaidžiano, Turkmenijos vaidmuo...)

Pagrindiniai Rusijos Europos dalies regionai, jų charakteristika, jų ekonominiai ypatumai (būdingi ekonominiai bruožai, kuo jie svarbūs...)

Pagrindiniai Rusijos Azijos dalies regionai, jų charakteristika, ekonominiai ypatumai. (Sibiras, Uralas, tolimieji rytai, istekliai, ekonominės raidos problemos...)

Baltarusija: bendra charakteristika, ekonomikos ypatumai (žemės ūkis, bendradarbiavimas su LT, visuomenės ypatumai...)

Kaukazo (Užkaukazės) šalys: bendra charakteristika, ekonomikos ypatumai (Gruzija, Armėnija, Azerbaidžianas; kuo jos skiriasi, kas bendra, tautos, sostinės, kuo jos svarbios ekonomine prasme...)

regionas, esantis į pietus nuo Didžiojo Kaukazo kalnagūbrio. Regione išsidėsčiusios Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos valstybės. Šiame regione yra naftos, mangano rūdos, auginama arbata, vaisiai, gilios vyndarystės tradicijos.Armėnija – Jerevanas. Armėnija suskirstyta į 10 sričių ir savarankišką administracinį vienetą. Armėnijos kasyklose iškasama daug aukso, cinko ir vario. Kurą Armėnija perka iš Rusijos, (įskaitant dujas ir atominį kurą atominei elektrinei). Pagrindinis vietinis energijos šaltinis yra hidroelektrinės. Azerbaidžianas – Baku. Svarbiausia Azerbaidžano ekonomikos šaka yra naftos pramonė. Auginamos avys, ožkos, kupranugariai. Gruzija – Tbilisis. Gruzija suskirstyta į 9 regionus, kuriuos sudaro 70 provincijų. Taip pat yra 2 autonominės respublikos bei 1 buvusi autonominė provincija. Gruzijos ekonomikos pagrindas – turizmas (Juodosios jūros kurortai), citrusinių vaisių, arbatos bei vynuogių auginimas, mangano ir vario kasyba. Nedideliame pramonės sektoriuje gaminamas vynas, metalai, chemikalai, tekstilė. Energijos poreikiai tenkinami importuojant dujas bei naftą.

LT ekonominiai santykiai su NVS šalimis Azijoje: poreikiai, problemos, perspektyvos (Rusija, Kazachstanas ir Centinės Azijos šalys, Užkaukazės šalys...)

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2760 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Rusija ir NVS
    10 - 1 balsai (-ų)
Rusija ir NVS. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusija-ir-nvs.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 00:04
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo