Rusijos 1903 m. baudžiamasis statutas lietuvoje


1903 baudžiamasis statutas. Rusijos baudžiamasis statutas. 1903 m. rusijos baudžiamasis statutas. 1903 baudziamieji nuostatai. Lietuvos baudziamasis statutas. 1903 m. baudžiamieji nuostatai (baudžiamasis statutas). Nusikaltimai pagal baudziamuosius statutus. Rusijos bausmių statutas. Subjektyvioji nusikalstamos veikos pusė. 1903 rusija.

Įvadas. 1903m. Baudžiamojo statuto rengimas ir priėmimas lietuvoje ir rusijoje. Baudžiamojo statuto struktūra ir bendroji dalis. Nusikaltimo samprata. Kaltės formos ir nusikaltimo stadijos. Bausmės ir jų taikymas. Bausmių švelninimas, keitimas ir bausmę šalinančios aplinkybės. Baudžiamojo statuto specialioji dalis. Nusikaltimai visuomenei. Nusikaltimai asmeniui. Nusikaltimai nuosavybei. Lietuvoje įvesto baudžiamojo statuto pakeitimai ir papildymai. Išvados. Summary. Literatūros sąrašas.

Nusikaltimu laikoma kiekviena veika, kurią tuo metu draudžia baudžiamieji įstatymai ir už kurią nustatyta bausmė. Statutas smulkiai reglamentavo nusikaltimo sudėties elementus: subjektą ir subjektyviąją pusę, objektą ir objektyviąją pusę. Nusikalstamos veikos (“nusikalstami darbai”) pagal už jas numatytų bausmių griežtumą skirstomos i :

•. Sunkius nusikaltimus už kuriuos numatyta mirties bausmė, sunkiųjų darbų kalėjimas ar ištrėmimas;

•. Nusikaltimus už kuriuos numatyta grasos, tvirtovės ar paprasto kalėjimo bausmė;

•. Nusižengimus už kuriuos numatytas areštas ar piniginė bauda.

Klaipėdos krašte vokiečių baudžiamasis kodeksas nusikaltimus klasifikavo į: 1) nusikaltimus, 2) nusižengimus; 3) policines pažaidas.

Baudžiamasis statutas draudė taikyti analogiją. Norint veiką pripažinti nusikalstama reikėjo, kad ji arba esminiai jos požymiai būtų nustatyti baudžiamajame įstatyme ir kad teisiamojo kaltė teismo būtų įrodyta.

1904 m. Baudžiamasis statutas buvo papildytas valstybiniais nusikaltimais – įtraukti nauji skirsniai ("apie maištą prieš aukščiausią valdžią"), sugriežtintos bausmės ypač kovotojams prie caro valdžią. Statutas negaliojo nusikaltimams, už kuriuos buvo baudžiama pagal baudžiamuosius karinius, karo jūrų, iždo ir administracijos valdybų įstatymus, taip pat pagal nuostatus, neperžengiant jų ribų. Kilus abejonių, ar už nusikaltimą bausti pagal baudžiamąjį statutą ar pagal ypatingąjį įstatymą, spręsta bendrųjų įstatymų naudai. Šis statutas galiojo lietuvos piliečiams, padariusiems nusikaltimus užsienyje, jeigu jie turėjo ekstoritorialumo teisę, taip pat svetimšaliams už nusikaltimus, padarytus lietuvoje, kai nusikaltimas buvo ypač didelis arba nusikaltėlis stengėsi pažeisti lietuvos piliečių teises, padaryti žalą iždo turtui ar pelnui. Keliant bylą, nusikaltėlis turėjo būti lietuvoje.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (6287 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Rusijos 1903 m. baudžiamasis statutas lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Rusijos 1903 m. baudžiamasis statutas lietuvoje. (2012 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-1903-m-baudziamasis-statutas--lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 08:48
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo