Rusijos baletas


Rusijos baleto sokejabfadejeva. Rusu baleto sokejai.

Rusijos baletas XIXa. Kas yra baletas? Baleto šokėjai. Pirmasis pasirodymas. Rusijos baletas XIXa. Karlas Didlo. Baletas Nikolajaus I laikais. Pasirodymai Aleksandrio II laikais. Marius Petipa. Rusijos baletas Aleksandro III laikais. Marfa Muravjova. Išvada. Šaltiniai.

Pirmasis pasirodymas Rusijoje ivyko 1672 vasrio 17d. Caro Aleksėjaus Michailovičiaus dvare. Tai buvo baletas apie Orfėją.

Aleksandro I-ojo valdymo laikais rusų baletas tęsė savo vystimąsi ir siekė naujų aukštumų. Pirmiausia, savo nuopelnais XIXa. Rusų baletas skolingas svečiui iš Prancūzijos, Karlui Didlo, kuris į Rusija atvyko 1801m. Vadovaujant jam rusų balete pradėjo blizgėti tokie šokėjai ir šokėjos kaip: Marija Danilova, Evdokija Istomina, Anastasija Luchitina, Piotras Didjė, Nikolajus Golcas, Ekaterina Telašova ir Vera Zubova. Tais laikais baletas Rusijoje pasiekė dar neregėtą populiarumą.

Nikolajaus I valdymo laikais rusų baletas ir toliau buvo populiarus ir dėka Didlo užėmė pirmąsias vietas lyginant su kitom meno šakom. Imperatorius mėgo baletą ir beveik nepraleisdavo nei vieno pasirodymo. 1831.m Didlo dėl konflikto su teatro direktoriumi Gagarinu paliko Peterburgo sceną. Jo išėjimas labai paveikė baleto plėtojimasi. Paskui ant Peterburgo scenos pradėjo žibėti Europos baleto žvaigždė Marija Talioni.

  • MS PowerPoint 1073 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (440 žodžiai)
  • Arturcikass
  • Rusijos baletas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rusijos baletas. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-baletas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:59
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo