Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos mokesčių sistemos


Darbo tikslai. Įvadas. Prancūzijos mokesčių sistema. Bendra informacija. Prancūzijos mokesčių sistema. Ispanijos mokesčių sistema. Bendra informacija. Ispanijos mokesčių sistema. Į valstybės biudžetą renkami mokesčiai. Mokesčiai, mokami į regioninius biudžetus. Mokesčiai, renkami į vietinius (municipalinius) biudžetus. Akcizai. 010 m. bvp (bebdras vidaus produktas). Ispanijos bvp. Prancūzijos BVP. Prancūzijos, ispanijos ir Lietuvos mokesčių palyginimas. Tai įdomu! Literatūra.

Nuo seniausių laikų mokesčiams yra skiriama daug dėmesio. Bet kokie pakeitimai mokesčių sistemoje tampa diskusijų objektu. Tai yra visiškai suprantama, juk mokesčiai – tai pagrindinis šiuolaikinės valstybės pajamų šaltinis bei efektyvi priemonė rinkos ekonomikai reguliuoti.

Pridetinės vertės mokestis. Šį mokestį moka organizacijos ir individualios įmonės. Pagrindinis (standartinis) tarifas yra 18%. Be jo, yra taikomas lengvatinis tarifas 10% daugumai maisto prekių (pvz. cukrui, sviestui, jūros gėrybėms, krupoms, druskai, kūdikių maistui), vaikų prekėms, atskiriems medikamentams, spaudos leidiniams. Projekte numatoma PVM mokestį nuo 20% padidinti iki 22%, vaikiškų prekių – nuo 10% iki 22%. Tačiau PVM nera taikomas eksportui, tarptautiniui prekių pervežimui.

Vieningas socialinis mokestis. Šį mokestį moka organizacijos ir individualios įmonės. 2010m. buvo pakeistas draudimo įmokomis, kurių tarifas yra 26% (20% šio mokesčio pereina i Pensijų Fondą). 2011 metais planuojama padidinti iki 36%.

Pelno mokestis. Didžiausias iš visų NVS šalių juridinių asmenų pelno mokestis yra Rusijos Federacijoje. Šis mokestis nuo 1992 metų Rusijoje sudaro daugiau kaip 30% visų surenkamų į biudžetą mokesčių. Juridinių asmenų pelno mokesčio mokėtojai yra įmonės ir organizacijos ir kiti juridiniai asmenys, turintys atskirą balansą ir sąskaitą Rusijos federacijoje. Šio mokesčio standartinis tarifas yra 20%. Taip pat yra taikomas lengvatinis tarifas: 0%, 9%, 15% - pelnui, kuris yra gaunamas iš dividendų; 10%, 20% - pelno mokesčio tarifas tarptautinėms organizacijoms, neturinčioms nuolatinės buveinės Rusijoje.

Pajamų mokestis. Pagrindinis tarifas yra 13%, tačiau jis gali svyruoti nuo 9% iki 35% (pvz. pajamoms gautoms iš tam tikro dydžio laimėjimų ar prizų; fizinių asmenų, pripažistų nerezidentais, pajamoms).

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1425 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos mokesčių sistemos
    10 - 9 balsai (-ų)
Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos mokesčių sistemos. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-baltarusijos-ir-ukrainos-mokesciu-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 12:37
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo