Rusijos ekonomikos problemos ir jų sprendimas


Įvadas. Rusijos ekonomika. Krymo krizė. Rusija ir Baltarusija. Rusijos problemos. Sankcijos prieš Rusiją. Pinigų ir kreditų smukimas. Sprendimo būdai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Rusija – tai šalis, kuri kiekvienam lietuviui yra gerai pažįstama pasaulio valstybė, nes buvome SSRS sudėtyje. Vieni turi geresnių, o kiti blogesnių prisiminimų. Šiuo pavojingu Europai laikotarpiu prisimename vis daugiau. Rusija yra pirma pagal plotą iš didžiausių pasaulio valstybių. Rusija ribojasi su Lietuva, Ukraina, Baltarusija, Latvija, Estija, Suomija, Norvegija, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija bei Šiaurės Korėja. Rusija yra prezidentinė federacinė respublika, kurios prezidentas užima ir Karinių pajėgų vyriausiojo vado pareigas. Šalies federaciją sudaro net 88 lygiateisiai federacijos subjektai.

Pati Rusija importuoja: mašinas, transporto įrangą, plastiką, medicinos priemones, geležį ir plieną, plataus vartojimo prekes, mėsą. Pagrindiniai importo partneriai yra ES, Kinija, Ukraina, Japonija ir Baltarusija.

Lietuva taip pat eksportuoja savo produkciją į Rusiją: maisto pramonė – pieno produktai, mėsa, mėsos gaminiai, cukrus ir konditeriniai gaminiai, daržovės, žuvis, gėrimai, mašinos ir mechaninai įrenginiai, transporto įranga, plastikas, baldai, popieriaus pramonės gaminiai, medienos dirbiniai, spaudos pramonės produkcija, vaistai, optika, medicinos prietaisai, metalo dirbiniai, drabužiai, transporto paslaugos, turizmas, statybų paslaugos, tačiau šiuo metu sąrašas yra labai pasikeitęs dėl sankcijų Rusijai.

Darbo tikslas – aptarti Rusijos ekonomines problemas ir pasiūlyti sprendimo būdus. Šiam tikslus pasiekti buvo suformuoti sekantys darbo uždaviniai:

Tyrimo objektas –Rusijos ekonomikos problemos. Metodika: Elektroninių dokumentų (straipsnių) turinio analizė, pasiūlymų apžvalga ir savų siūlymų teikimas.

Kovo 1 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gavo Rusijos Dūmos leidimą įvesti karius į Krymą. V. Putinas šiuos veiksmus teisino siekiu apsaugoti Rusijos piliečius. Tačiau naujoji Ukrainos valdžia tokius veiksmus pavadino šalies okupavimu, o Rusija tai neigė.

Kovo 2 d. kai kurios Ukrainos karinės bazės buvo užimtos priešų. Šalis paskelbė visuotinę mobilizaciją ir kovos parengtį.

Kovo 6 d. Krymo Aukščiausioji Taryba priėmė nutarimą dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos. Šiuo klausimu kovo 16 d. buvo rengiamas referendumas. Ukrainos vyriausybė šį referendumą pavadino neteisėtu ir antikonstituciniu.

Kovo 7 d. po trejų išjungtų televizijos stočių ir pakeistų Rusiškomis Amnesty international ir Žurnalistų apsaugos komitetas pranešė, kad Kryme yra pažeidžiamos žurnalistų teisės.

Kovo 9 d. kilo susirėmimai ir buvo suimti 20 žmonių.

Kovo 22 d.buvo užgrobtos dar dvi oro pajėgų bazės.

Kovo 27 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja patvirtino, kad Krymo referendumas yra neteisėtas ir Krymoteritojijų prisijungimas prie Rusijos ya neteisėtas.

Balandžio 15 d. Ukrainos parlamentas paskelbė, kad Krymas yra laikinai okupuotas Rusijos.

Krymas vis dar tebėra okupuotas Rusijos, o neramumai vis dar tęsiasi. Galima teigti, kas visas pasaulis yra atsigręžęs prieš Rusiją būtent dėl rusų karinių veiksmų Ukrainoje.

Vyksta daug diskusijų, kurią pusę Baltarusija visgi palaiko, tačiau negalima nieko tvirtai pasakyti ir atsakymą į šį klausimą sužinotume tik įvykius ekstremaliems įvykiams.

Ko ne didžiausia Rusijos problema yra sankcijos prieš ją. Nors daugelio žmonių nuomonės čia išsiskiria. Vieni mano, kad sankcijos yra neefektyvios, kiti laikosi nuomonės, kad sankcijos kenkia mums patiems.

Vienas sankcijų paketas buvo mokėjimo kortelių bendrovių „Visa“ ir „MasterCard“ paslaugų nutraukimas dviems Rusijos bankams – „Rossiya“ ir SMP. Tačiau rusai greitai apėjo ši barjerą ir atsidarė sąskaitas kituose bankuose.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3254 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Rusijos ekonomikos problemos ir jų sprendimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Rusijos ekonomikos problemos ir jų sprendimas. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-ekonomikos-problemos-ir-ju-sprendimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:35
×