Rusijos embargo poveikis Lietuvos įmonėms (pieno pramonės sektoriui)


Įvadas. Embargo pasekmės Lietuvos eksportui. Embargo pasekmės mėsos sektoriui. Embargo pasekmės pieno sektoriui. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tarptautinė prekyba yra svarbi (ypač tokiai mažai valstybei kaip Lietuva) šalies ekonomikai ir jos gyventojams. Ji sąlygoja pagaminamų produktų gausumą bei įvairovę, kadangi šalies gyventojai gali įsigyti užsienio valstybėse pagaminamų produktų. Ši prekyba naudinga ne tik vartotojams, bet ir gamintojams, nes atsiranda galimybės išplėsti savo rinką, t.y. padidėja paklausa. Dėl tarptautinės prekybos gali atsirasti masto ekonomija, taip pat ji gali skatinti efektyvesnę gamybą, dėl padidėjusios konkurencijos. Tačiau egzistuoja ir kitokių nuomonių. Pavyzdžiui nacionalistai teigė, kad ši prekyba nepaiso tradicinių vertybių, gadina žmones, ugdydama materializmą, kuris žalingas visuomenei.

Ekonominės mokyklos taip pat dažnai nesutardavo šiuo klausimu. Fiziokratai, klasikai ir kitoms mokykloms priklausantys ekonomistai pasisakė už laisvą prekybą. Tuo tarpu kiti, iš jų žymiausi merkantilistai, tikėjo, kad prekybą tarp šalių reikia kontroliuoti ir vykdyti protekcionizmą – skatinti eksportą ir riboti importą.

Šiame darbe bus aptariamas vienas iš prekybą ribojančių politikų - embargo atvejis.

Embargas - prekybos ryšių su tam tikromis šalimis nutraukimas, draudimas importuoti ir eksportuoti prekes ar paslaugas. Embargas gali būti taikomas dėl politinių, sveikatos apsaugos ar moralinių priežasčių. Taip pat embargo paskelbimo priežastimi gali tapti: totalitarinis valdymas, prekyba ginklais konfliktų zonose, karinė agresija ar terorizmo rėmimas, siekis įsigyti radioaktyvių medžiagų ar strateginių karinių technologijų, prekyba narkotikais.

Šio darbo tikslas aptarti Rusijos embargo priežastis ir mastą, kaip jis paveikė Lietuvos maisto pramonę, išsiaiškinti kiek ir kokios pramonės šakos nukentėjo labiausiai.

Uždaviniai - atskleisti Rusijos rinkos svarbą Lietuvos eksportui, kokią žalą patyrė mėsos ir pieno sektoriai dėl įvestų sankcijų, pateikti išvadas.

Viena svarbiausių 2014 m. naujienų Lietuvos ekonomikai buvo rugpjūčio 7 d.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 326 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1597 žodžiai)
  • Lidija
  • Rusijos embargo poveikis Lietuvos įmonėms (pieno pramonės sektoriui)
    10 - 7 balsai (-ų)
Rusijos embargo poveikis Lietuvos įmonėms (pieno pramonės sektoriui). (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-embargo-poveikis-lietuvos-imonems-pieno-pramones-sektoriui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:38
×