Rusijos gamtiniai ištekliai ir jų eksportas


Geografijos referatas.

Įvadas. Gamtiniai ištekliai rusijoje. Nafta. Gamtinės dujos. Akmens anglys. Uranas. Geležies rūda. Deimantai. Naudingųjų iškasenų eksportas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekviena valstybė pasižymi tam tikrais ypatumais: skirtinga valdymo forma, unikalia istorija, tik jai būdinga kultūra, tam tikra geografine padėtimi. Šalies geografinė padėtis daro labai didelę įtaką valstybės vystymuisi bei ekonominėms galimybėms. Kai vienos valstybės turi labai svarbius ir pasaulyje vertinamus jūrų uostus, kitos turi plačiai išplėtotą aukštųjų technologijų sferą, o dar kitos šalys pasižymi gamtinių išteklių gausa, tarp jų ir Rusija.

Šiomis dienomis vis daugiau kalbama, kad reikia tausoti gamtą, jos teikiamus resursus ir ieškoti jų alternatyvų. Taip pat šalys, kurios generuoja gamtinius išteklius daro nemažą įtaką kitiems pasaulio regionams, todėl, manau, kad yra labai svarbu išanalizuoti, kokį vaidmenį vaidina gamtos ištekliai, išgaunami Rusijos teritorijoje. Taip pat svarbu išskirti, kokie yra pagrindiniai ištekliai, išgaunami Rusioje bei kokia jų paskirtis, reikšmė.

Darbo problema: Kokia yra gamtinių išteklių ir jų eksportavimo svarba Rusijai ir jos ekonomikai?

Darbo tikslas: Išanalizuoti Rusijos gamtos išteklius, jų svarbą bei eksportą naudą.

Išanalizuoti šių išteklių eksportą bei apibrėžti eksporto svarbą Rusijos ekonomikai.

Rusijos Federacija yra didžiausią plotą turi valstybė pasaulyje bei pasižyminti labai turtinga savo gamta ir jos teikiamomis naudingomis iškasenomis. Didžiulėje Rusijos teritorijoje galima rasti tokių resursų kaip nafta, geležies ir kitos rūdos, akmens anglys, uranas, mediena, gamtinės dujos, deimantai bei spalvotieji, taurieji metalai. Taip pat svarbu paminėti, kad Rusijoje yra daugiausia gėlo vandens visame pasaulyje. Tad ši šalis iš tikrųjų gali pasigirti gamtinių išteklių, kurių paklausa pasaulyje yra milžiniška, gausa. Taip pat Rusiją galima apibūdinti kaip vieną lyderiaujančių pasaulio valstybių tarp daugiausiai išgaunamų naudingųjų iškasenų. Taigi nelieka abejonių, kad gamtiniai ištekliai Rusijoje yra svarbūs visam pasauliui.

Toliau šiame skyriuje yra analizuojami pagrindiniai Rusijos teritorijoje išgaunami gamtos ištekliai.

Iš viso nafta yra išgaunama net 97 pasaulio valstybėse, iš kurių viena yra ir Rusija. Didžiausi naftos rezervai tenka:

Rusijai tenka 10 vieta tarp daugiausiai naftos turinčių valstybių. Šioje šalyje nafta daugiausia išgaunama Vakarų Sibiro lygumoje ir Pavolgio aukštumoje, kur glūdi gausūs šios naudingos iškasenos telkiniai.

Pasaulyje gamtinių dujų ištekliai siekia 150 trilijonų m³. Didžiausios gamtinių dujų atsargos yra:

Kaip ir nafta, gamtinės dujos Rusijoje yra išgaunamos iš Vakarų Sibiro lygumos (60% dujų) ir Pavolgio aukštumos.

 • Geografija Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Gabija714
 • 12 puslapių (2285 žodžiai)
 • Universitetas
 • Geografijos referatai
 • Microsoft Word 46 KB
 • Rusijos gamtiniai ištekliai ir jų eksportas
  10 - 2 balsai (-ų)
Rusijos gamtiniai ištekliai ir jų eksportas . (2017 m. Spalio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/rusijos-gamtiniai-istekliai-ir-ju-eksportas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:18