Rusijos kraštas


Rusija. Rusija, – federacinė valstybė šiaurinėje Eurazijos dalyje. Rusija yra didžiausia šalis visoje žemėje. Maskva – Rusijos. Ostankino televizijos bokštas – radijo ir televizijos bokštas. Pagrindinės eksporto prekės. Rusiją jungia septynios gamtinės zonos iš šiaurės į pietus arkties dykumų. Taip pat Rusijoje yra dvi šalčiausios pasaulyje reguliariai gyvenamosios vietos Oimiakonas ir Verchojanskas. Apie 10 proc. Šalies teritorijos užima pelkės Vakarų Sibiro lygumos pelkynai (apie 1 mln. Vienas žinomiausių rusiškos kultūros atributų – matrioška. Lietuviškai – 49 020 gyventojų. Ukrainietiškai – 1,8 mln. Rusijos stačiatikiai Kalėdas švenčia sausio 7 dieną. Sausio 14 d. Rusijoje yra švenčiami Senieji Naujieji metai, pagal senąjį Julijaus kalendorių. Rusiškas suši. Balta mišrainė. Rusijoje 63 % gyventojų save laiko stačiatikiais.


Ostankino televizijos bokštas – radijo ir televizijos bokštas, buvo pastatytas 1967 metais. Jo aukštis – 540 metrų, tai yra aukščiausia Europoje ir ketvirtoji pasaulyje pagal aukštį laisvai stovinti konstrukcija. Šiame bokšte veikia 5 liftai. Jų greitis yra 7 m/s, o stotelių skaičius yra 13. Ostankino bokštas originaliai buvo pastatytas televizijos ir radijo bangų signalų perdavimui per didelius atstumus, tačiau dabar taip pat iš šio bokšto galima pamatyti Maskvos kraštovaizdį.

Taip pat Rusijoje yra dvi šalčiausios pasaulyje reguliariai gyvenamosios vietos: Oimiakonas ir Verchojanskas, įsikūrę Jakutijoje, šiaurės rytų Rusijoje. Taip pat šie miesteliai yra vieninteliai apgyvendinti šalčiaus poliai pasaulyje. 1885 m. buvo užfiksuotas šalčio rekordas, kai temperatūra siekė -67,8 °C. Tai iki šiol yra oficialiai užfiksuota žemiausia temperatūra apgyvendintoje vietovėje pasaulyje.

Sausio 14 d.

  • MS PowerPoint 12371 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (690 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Naglis
  • Rusijos kraštas
    10 - 3 balsai (-ų)
Rusijos kraštas. (2020 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-krastas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 05:55
×