Rusijos nedarbo lygis Makroekonomikos projektas


Įvadas. Nedarbo tipai. Nedarbo lygis ir jo dinamika. Nedarbo priežastys ir pasekmės. Rusijos nedarbo lygio statistinė analizė. Dinamikos eilučių vidutiniai kitimo rodikliai. Rusijos nedarbo lygio ir bvp regresijos analizė. Bendros išvados. Literatūra.


Darbo problema - Kokių veiksmų turi imtis Rusija, kad nedarbo lygis mažėtų?

Hipotezė yra spėjimas arba prielaida apie tam tikrą reiškinių padėtį arba priklausomybę tarp atskirų veiksnių, reiškinių. Tuomet galima formuluoti prielaidas, spėjimus.

Darbo hipotezė – Rusijos nedarbo lygis didėja nuo BVP mažėjimo.

Darbo tikslas - svarbiausias klausimas į kurį reikia atsakyti, atlikus visą darbą. Taigi tikslas atspindi idėją, pagrindinę darbo mintį,

Darbo tikslas – Išnagrinėti ir nustatyti kodėl ir dėl kokių priežasčių Rusijoje nedarbo lygis mažėja arba didėja.

Suformulavus tyrimo tikslą, užsibrėžiami konkretūs darbo uždaviniai. Formuluojant uždavinius naudojami veiksmažodžiai: palyginti, ištirti, atlikti, išryškinti, apibūdinti, išspręsti ir pan.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti literatūrą apie Rusijos nedarbo lygį, pasėkmes.

Pateikti Rusijos nedarbo lygį 2000-2014 metais ir palyginti skirtingus metus braižant brėžinius ir juos išanalizuoti.

Išryškinti atliktos analizės rezultatus, parašyti išvadas.

Darbo metodika: Siekiant darbo tikslo, naudotasi moksliniais literatūros šaltiniais ir moksliniais straipsniais, kuriuose yra reikalinga ir naudinga informacija apie Rusijos nedarbo lygį ir jį lemiančius veiksnius. Taip pat buvo surasti reikalingi duomenys apie nedarbo lygį. Apibendrinti duomenys yra vaizduojami grafiškai ir trumpai analizuojami.

Frikcinis (migracinis) nedarbas – tai laikinas nedarbas, kurį sąlygoja ekonomikos pokyčiai ir subjektyvūs individų motyvai. Frikcinio nedarbo priežastys: laikas, reikalingas susirasti darbą; ribotas darbuotojų mobilumas; naujo darbo lūkesčiai; bendras darbo kaitos mastas; darbo rinkos institucijų veiklos efektyvumas; darbo paieškos kaštai.

Ciklinis nedarbas – tai ekonominio nuosmukio metu atsiradęs laikinas nedarbas. Sumažėjus visuminei paklausai, sumažėja gamybos apimtis, didėja nedarbo lygis. Jei šalyje yra tik frikcinis nedarbas ir struktūrinis nedarbas, tai galima teigti, kad šalies pusiausvyros BVP sutampa su potencialiu BVP. Ciklinio nedarbo pagrindinė priežastis - ekonomikos nuosmukis, kurio metu sumažėja visuminė paklausa bei gamybos apimtis, o tai lemia didėjantį nedarbo lygį.

Tokia darbo rinkos padėtis, kai nėra ciklinio nedarbo, t.y. egzistuoja tik tekamasis ir struktūrinis nedarbas. Toks užimtumo lygis dar vadinamas natūraliu nedarbo lygiu. Tai toks nedarbo lygis, prie kurio grįžta ekonomika pasibaigus cikliniam gamybos didėjimui arba nuosmukiui.

Esant natūraliam nedarbo lygiui sukuriamas produktas vadinamas visiško užimtumo arba potencialu produktu. Tai produktas, kurį ekonomika yra pajėgi sukurti panaudodama visus turimus gamybos veiksnius, t.y. gamindama, kai yra gamybos galimybių kreivės riba. Natūralų nedarbo lygį galima apskaičiuoti:

un = Uf + US × 100 % (2.1)

Kai yra visiškas užimtumas, darbo rinka yra pusiausvyri. Tai reiškia, kad ieškančių darbo žmonių kiekis atitinka laisvų darbo vietų kiekį, nors tuo metu ieškantys darbo dar ir nėra pasirengę pradėti dirbti dėl neadekvačios paklausai darbo jėgos kvalifikacijos ar pan. Užimtumo lygį galima apskaičiuoti:

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2525 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Rusijos nedarbo lygis Makroekonomikos projektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Rusijos nedarbo lygis Makroekonomikos projektas. (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-nedarbo-lygis-makroekonomikos-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:32
×