Rusijos transporto infrastruktūra


Rusijos transporto infrastruktūra. Rusijos importas ir eksportas. Rusijos eksportas į ES. Rusijos importas iš ES. Rusijos vandens transportas. Rusijos oro transportas. Palyginimas su Lietuva. Eksportas. Importas. Rusijos ir Lietuvos vandens transportas. Privačių ir komercinių transporto priemonių parko analizė. Rusijos geležinkeliai. Krovinių pervežimas mln. t. Rusijos geležinkelio sandara. Rusijos geležinkeliai. Automobilių keliai. Rusijos kelių tinklas. Automobilių keliai palyginus su Lietuva. Krovinių transportavimas keliais Rusijoje. Krovinių transportavimas keliais palyginimas Lietuvoje ir Rusijoje. Krovinių apyvarta keliais Rusijoje (mlrd. t/km). Transporto sistemos pajėgumas. Didžiausios transporto įmonės Rusijoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Vandens kelių ilgis sudaro 102 000 km.; Pagal vandens kelių ilgi Rusijai tenka 2-oji vieta pasaulyje; Vandens keliai Maskvą sujungia su penkiomis jūromis.

Lietuvos eksporto partnerės: Rusija, Vokietija , Latvija, Lenkija. Rusijos eksporto partnerės: ES, JAV, Kinija, Turkija, Ukraina, Baltarusija.

Lietuvos eksportas: mineraliniai produktai, mašinos ir mechaniniai įrenginiai, elektros įranga, chemijos pramonės produkcija. Rusijos eksportas: nafta ir jos produktai, gamtinės dujos, mediena ir jos gaminiai, cheminės medžiagos.

Rusijos vandens kelių ilgis 102 000 km; Lietuvos teritoriniai vandenys 7000 km; 2008 m. Rusijai priklausė 1448 prekybiniai laivai; Visame pasaulyje dirba tik 196 jūrų laivai su Lietuvos vėliava.

Šalyje komercinių automobilių gamybos ir platinimo lyderis yra įmonė GAZ, kurios produkcija naudojasi 37 proc. įmonių. 29,3 proc. naudojamų komercinių automobilių yra pagaminti kitų vidaus įmonių, likusieji užsienio gamintojai. Tarp užsienio markių, populiariausia yra Toyota.

1 Rusijoje buvo priskaičiuota 3,95 mln. lengvųjų komercinių automobilių. Net beveik 60% iš jų – senesnis nei 10 metų.

Įmonių transporto priemonių parkas: Įmonės naudojasi savo nuosavais sunkiasvoriais automobiliais, sukurdami nuosavą autoparką; Įmonės nuomojasi transportą, arba įdarbina vairuotojus su savo asmeniniais automobiliais.

Taip pat į privataus automobilių parko sudėtį įeina lengvieji automobiliai, kurie užimą didžiąją dalį Rusijos automobilių rinkos: 2014 metais Rusijos piliečiams teko 39,1 mln. automobilių; Per vienerius metus automobilių parkas išaugo 6,5%, kas yra lygu 2,41 mln. automobilių.

  • Transportas Skaidrės
  • MS PowerPoint 1589 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (828 žodžiai)
  • Donce00
  • Rusijos transporto infrastruktūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Rusijos transporto infrastruktūra. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-transporto-infrastruktura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:13
×