Rusijos žaliavų eksportas į Lietuva ir kitas ES šalis


Įvadas. Rusijos ekonomika. Rusijos eksportas. Rusijos eksportas į Lietuvą. Gazprom. Rusijos gamtinių dujų eksportas į Lietuvą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas: susipažinti su žaliavomis, kurias Rusija eksportuoja į Lietuvą ir Europos Sąjungos(ES) šalis.

Darbo uždaviniai: sužinoti kokias žaliavas Rusija eksportuoja į Lietuva bei kitas ES šalis.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo, Rusija patyrė didelių pokyčių ekonomikoje laikotarpį. Iš planinės ekonomikos Rusija perėjo prie daugiausiai rinkos ekonomikos grįsta valstybės. Ji tapo globaliai integruota valstybe. Rusija buvo 11 pasaulyje pagal bendrąjį vidaus produktą 2012 metais. Aukštos naftos kainos lėmė ekonomikos augimą ir biudžeto deficito sumažinimą 2011 metais. Taip pat Rusijai pavyko sumažinti nedarbo lygį. Nepaisant šių ekonominių pakilimų, Rusijos ekonomika susiduria su eile problemų, tokių kaip mažėjanti darbo jėga, aukštas korupcijos lygis, neišvystyta infrastruktūra, kapitalo pritraukimas mažoms ir su energetikos sektoriumi nesusijusioms įmonėms.

Tarptautinis Valiutos Fondas ir Pasaulio Bankas šiuo metu Rusijos ekonomiką įvardina besivystančia. Šalis gali pasigirti didžiausiais naudingųjų išteklių resursais, tokiais kaip mediena, brangieji metalai ar iškastinis kuras. O kalbant apie naftos ir dujų pramonę bei energetinių trasų vystymo projektus, tai nėra tik pirminis šalies ekonominio augimo šaltinis, bet ir reikšmingas svertas plečiant santykius bei vystant derybas su Azijos ir Europos šalimis.

Rusija daugiausiai į Lietuva eksportuoja naftą, gamtines dujas, metalą bei medieną. Remiantis pateiktais duomenimis, 2012 metais Rusija į Lietuvą daugiausiai eksportavo:

mineralinio kuro (91,9 procentai viso prekių importo iš Rusijos) už 25,43 milijardus litų;

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 621 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1322 žodžiai)
  • Vaidas
  • Rusijos žaliavų eksportas į Lietuva ir kitas ES šalis
    10 - 6 balsai (-ų)
Rusijos žaliavų eksportas į Lietuva ir kitas ES šalis. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusijos-zaliavu-eksportas-i-lietuva-ir-kitas-es-salis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:14
×