Rusiškos pirties masažas


Grupė hk. Įvadas. Indikacijos. Kontraindikacijos. Masažo vantomis paskirtis ir nuoseklumas. Masažo vantomis būdų aprašymas. Išvados. Literatūra.

Garinė pirtis Rusios teritorijoje buvo žinoma jau V – VI amžiuje. Pirtis buvo naudojama ne tik kaip higienos palaikymo priemonė, bet kaip ir įvairių ritualų dalis. Statyti pirtis buvo leidžiama visiems, kas turėjo pakankamai žemės. Naminės pirtys buvo kurenamos tik kartą per savaitę, šeštadieniais. Todėl šeštadieniai buvo laikomi pirties dienomis. Tomis dienomis nedirbo net valstybinės įstaigos. Naminėse ir viešose pirtyse įvairaus amžiaus ir lyties žmonės garinosi ir prausėsi kartu. Tiesa, moterys vienoje pusėje, vyrai – kitoje. Tik 1743 m. senatoriaus įsaku buvo uždrausta viešose pirtyse vyrams ir moterims praustis kartu, taip pat buvo draudžiama vyresniems nei 7 metų berniukams įeiti į moterų pirtį, o tokio pat amžiaus mergaitėms – į vyrų pirtį. Apie rusiškas pirtis rašė daugelis užsienio keliautojų. Olearijus (vokiečių mokslininkas, XVII a. Keliavęs į Maskoviją) rašė, kad rusai tvirtai laikosi įpročio praustis pirtyje, todėl visuose miestuose ir kaimuose yra daug viešų ir privačių pirčių. Apie rusišką garinę pirtį rašė ir imperatorienės Elžbietos Petrovnos gydytojas portugalas Sančesas (XVIII a.). Išvykęs iš Rusijos, Sančesas pradėjo atidarinėti rusiškas garines pirtis visose Europos sostinėse.

Vertebrogeninis sindromas, CNS uždegiminiai susirgimai (praėjus metams po ligos paūmėjimo)

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė ne paūmėjimo stadijos, intersticiniai nefritai (be aktyvumo požymių)

Praėjus pusmečiui po skrandžio ar dvylikapirštės žarnos operacijos, kai nėra funkcijos sutrikimų

Praėjus pusmečiui po plonosios ar storosios žarnos rezekcijos, kai nėra funkcijos sutrikimų

Pereinama nuo pėdų iki juosmens, paskui nuo sprando iki juosmens..

Vėdavimas - būdas atliekamas virš gulinčio arti kūno, galimas lengvas kontaktas. Karšto oro paskirstymas pradedamas nuo pėdų ir palaipsniui judama prie galvos. Toliau, nenutraukiant mosavimo judesių, judama atgal prie pėdų. Judesiai intensyvūs, gali būti atliekami skersai, išilgai arba ratu. Tikslas: šiluminio poveikio didinimas, švelnus prisitaikymas prie procedūros temperatūros.

  • Microsoft Word 568 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (1632 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tatjana
  • Rusiškos pirties masažas
    10 - 3 balsai (-ų)
Rusiškos pirties masažas. (2014 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/rusiskos-pirties-masazas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 01:17
×