Ryšių ir perspėjimo sistemos organizavimas ekstremalių situacijų metu


Ryšių ir perspėjimo sistemos organizavimas ekstremalių situacijų metu.

Civilinė sauga yra valstybės ginimo sistemos dalis, turinti apsaugoti civilius gyventojus karo ir taikos metu. Taip pat šalinti avarijų, katastrofų, stichinių nelaimių padarinius, įspėti gyventojus apie artėjančias ekstremalias situacijas, organizuoti ir atlikti evakuaciją. Taip pat aprūpinti gyventojus apsaugos priemonėmis, atlikti skubiu gelbėjimus ir sutikti pirmąją pagalbą. Organizuoti laikiną žmonių apgyvendinimą ir maitinimą, palaikyti viešąją tvarką nelaimės ištiktame rajone ir išmokyti gyventojus, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, taip pat nesmurtinių pasipriešinimo būdų.

Ekstremali situacija yra padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinių , techninių, ekologinių ir socialinio pobūdžio priežasčių ar karo pavojaus, kurie kelia pavojų žmonių sveikatai, gyvybei, turtui ar gamtai.

Pirminiai signalai yra garsiniai, kuriuos išgirde gynetojai privalo įsijungti ryšio priemones (radiją, televiziją) ir išklausyti perspėjimą apie iškylanti pavoju, kokių apsaugos priemonių reikia imtis. Signalai kartojami tris kartus, dar vėliau skelbiami su papildomais signalais, taip atnaujinat situacija apie pavojų.

Pagal ekstremalios situacijos mastą, signalus gali perduoti įmonės vadovai, mietų ir rajonų savivaldybės, priešgaisrinės ir gelbėjimo departamentas. Yra sukurta Lietuvos gyventojų valdymo grandžių perspėjimo ir informavimo sistema. Ši sistema tobulinama, plečiama, aprūpinama naujesne šiuolaikine aparatūra.

Apskrities lygiu – apskrities viršininkas, Civilinės saugos ir mobilizacijos departamentas, apskrities ESVC organizuoja pasirengimą ekstremalioms situacijoms, o prireikus padeda likviduoti jų padarinius.

Ekstremalių situacijų valdymas savivaldybės teritorijoje yra savivaldybės bei visų valstybės valdymo institucijų teritorinių įstaigų pastangos išvengti ekstremalios situacijos padarinių arba juos sumažinti. Vietinės ekstremalios situacijos padariniai yra likviduojami ne tik objektų pajėgomis, bet ir pasitelkus specialiųjų tarnybų ir savivaldybės pajėgas. Vietinės ekstremalios situacijos atveju pagrindinė vietos savivaldos vykdomosios institucijos funkcija yra suteikti reikalingą pagalbą operatyvinėms tarnyboms toliau tęsti darbą panaudojant visus turimus išteklius įvykusios nelaimės pasekmėms švelninti bei koordinuoti kitų organizacijų, išskyrus operatyvių tarnybų (ugniagesių, policijos, greitosios medicinos pagalbos), teikiamą pagalbą.

Kad savivaldybės ESVC galėtų vykdyti funkcijas bei greitai ir efektyviai reaguoti į susidariusią ekstremalią situaciją, štai tokia yra jos sudėtis:

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1844 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ilona
  • Ryšių ir perspėjimo sistemos organizavimas ekstremalių situacijų metu
    10 - 5 balsai (-ų)
Ryšių ir perspėjimo sistemos organizavimas ekstremalių situacijų metu. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rysiu-ir-perspejimo-sistemos-organizavimas-ekstremaliu-situaciju-metu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:04
×