Ryšys tarp motyvacijos ir pagundos vartoti dopingą profesionaliame sporte


Lietuvos sporto universitetas Sporto. Mokslinė problema Veikisniai skatinantys. Nagrinėjamos mokslinės problemos Veiksniai skatinantys sportininkus sportuoti profesionaliame lygmenyje. Tikslai/uždaviniai. Ištirti veiksnius motyvuojančius sportinkus profesionaliai sportuoti. Vertinimo ir palyginimo kriterijai. Prieš pradėdami atsakinėti į klausimus tyrimo dalyviams ištirtas nuotaikos profilis (POMS). Loginė analizės teksto seka. Tyrimo dalyviai išsitiria savo nuotaikos profilius (POMS). Hipotezės. Profesionalaus sportiniko išorinė. Kitų autorių tyrimai. Sportininkų teigiamą požiūrį į dopingo vartojimą jau tyrė (Petroczi & Aidman. Metodologija. Tyrimo dalyviai 1404 profesionalųs suaugusiųjų ir jaunimo grupės sportininkai (amžiaus kontingentas nenurodytas). Diagrama nr 1. Pagrindiniai veiksniai motyvuojantys sportininkus profesionaliai sportuoti. Diagrama nr 2. Sportininkų savo rezultatų ir polinkio vartoti dopinga vertinimas. Diagrama nr 3. Sportininkų sau keliami rezultatai. Diagrama nr 1/2. Atrinktas išorinę motyvaciją charakterizuojantis motyvas materialinės pjamos. Išvados. Sportininkai motyvuoti išoriškai. Reikšmė praktikoje. Kadangi tyrimo rezultatai nėra visiškai patvirtinti tokių rezultatų praktikoje negalima naudoti.

Nagrinėjamos mokslinės problemos Veiksniai skatinantys sportininkus sportuoti profesionaliame lygmenyje. Sportininko nuotaikų įtaka pagundai vartoti dopingą. Sportininkų motyvacijos sportuoti ir nuotaikų saveika skatinanti potraukį vartoti draudžiamus preparatus.

Prieš pradėdami atsakinėti į klausimus tyrimo dalyviams ištirtas nuotaikos profilis (POMS).Vertinami klausimyno sudaryto iš 57 klausimų atsakymai, kad būtų išsiaiškintas analizės rezultaų reikšmingumas buvo panaudotas chi-kvadrato testas.

Tyrimo dalyviai išsitiria savo nuotaikos profilius (POMS). Tyrimo dalyviai atsako į nuomonių klausimyno, sudaryto iš 57 klausimų, atsakymus. Rezultatų reikšmės ir skirtumai išskiriami naudojant chi – kvadrato testą.   Bendro klausimyno išskyrimas į kelias sportinės motyvacijos faktorių skiltis; Klausimyno rezultatų susiejimas su emocinėmios būsenomis ; Susietų išvadų pritaikymas tiriant potraukį vartoti dopingą.

Profesionalaus sportiniko išorinė ir vidinė motyvacija salygojama tam tikro emocinio tono gali padidinti potraukį naudoti dopingą. Sportininkai, kurių rezultatai žemesni patenka į padidintos dopingo vartojimo tikimybės grupę.

Tyrimo dalyviai: 1404 profesionalųs suaugusiųjų ir jaunimo grupės sportininkai (amžiaus kontingentas nenurodytas).   Tyrimo eiga: Tyrimo dalyviai atlieka savo nuotaikos profilio tyrimą (POMS). Tada tyrimo dalyviai atsakinėja į nuomonių klausimyną sudarytą iš 57 klausimų. Tyrimo rezultatai reikšmės ir skirtumai apdorojamai chi – kvadrato testu. Atrenkami keli pagrindinai sportinę išorinę ir vidinę motyvaciją charakterizuojantys faktoriai. Rezultatai suskirstomi ir perteikiami diagramomis.

Diagrama nr 2. Sportininkų savo rezultatų ir polinkio vartoti dopinga vertinimas.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 154 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (659 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Ryšys tarp motyvacijos ir pagundos vartoti dopingą profesionaliame sporte
    10 - 7 balsai (-ų)
Ryšys tarp motyvacijos ir pagundos vartoti dopingą profesionaliame sporte. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/rysys-tarp-motyvacijos-ir-pagundos-vartoti-dopinga-profesionaliame-sporte.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:44
×