Rytų Azijos estetika


Rytų Azijos estetika.Estetika – mokslas apie meną ir grožį. Rytų azija. Rytų Aziją sudaro šios šalys Kinija. Tikslas. Išanalizuoti bent kelių Azijos šalių požiūrį i estetiką. Japonija. Japonijoje yra labai svarbus gamtos grožis- manoma. Svarbiausios estetikos kategorijos. Makoto (tiesa. Tapyba. Tapyba -vienas iš seniausių ir nepaprastai ištobulintas Japonijos vaizduojamasis menas. Šokiai. Šokiai yra susiformavę veikiami tiek kasdienio gyvenimo. Architektūra. Japonų architektūrai didelę įtaka darė kinų architektūra. Kinijoje didžiulis dėmesys yra sutelkiamas tradicijoms. Tapyba- ši meno sritis nuo pat Neolito amžiaus turėjo labai geras technikas. Šokiai Kinijoje šokis yra bene svarbiausias įvairių ceremonijų komponentas. Kinijos architektūrai buvo būdingas spalvingumas taip pat kinijos architektūroje vyravo ypatybė. Apibendrindama, šiuos du skirtingus rytų Azijos šalių požiūrius į estetiką. Naudota literatūra.


Estetika – mokslas apie meną ir grožį, kuris nagrinėja visas meno kryptis: dailę, architektūrą, muziką, choreografija, literatūrą ir kitas.

Rytų Aziją sudaro šios šalys : Kinija, Taivanas, Šiaurės Korėja, Pietų Korėja, Japonija, Mongolija. Kiekviena šalis išsiskiria savo tradicijomis, papročiais ir išskirtine estetika.

Išanalizuoti bent kelių Azijos šalių požiūrį i estetiką.

Kinijoje didžiulis dėmesys yra sutelkiamas tradicijoms. Kinų kultūra paklusdavo pokyčiams, bet tuo pačiu buvo bandoma ir atgaivinti bei nepamiršti praeities kultūros. Estetinį kinų kultūros išskirtinumą lėmė atsiradęs heroglifinis raštas. Heroglifuose susilieja visi kinų menai: kaligrafija, tapyba, poezija.

Tapyba- ši meno sritis nuo pat Neolito amžiaus turėjo labai geras technikas. Archeologiniai atradimai atskleidė, kad pirmieji Kinijos gyventojai tais laikais jau buvo pradėję tapyti ir taip ant akmens išreikšdavo savo mintis. Ilgainiui ji išaugo į sudėtingų kraštovaizdžių vaizdavimą. Ankstyvieji paveikslai buvo gana praktiški ir turėjo aiškią funkciją – buvo naudojami arba kaip kapų tapyba, arba vaizdavo tam tikro regiono religinius arba filosofinius mokymus. Ypač ryški buvo budistinė tematika.  Ši senovinė tapybos, poezijos, dailyraščio ir antspaudų integracija meno pasaulyje yra unikali.

Šokiai: Kinijoje šokis yra bene svarbiausias įvairių ceremonijų komponentas, kuris apima maldas ir garbinimo apeigas. Tuo tarpu šokiai kaip sceniniai pasirodymai išpopuliarėjo Tangų dinastijos periodu.

  • MS PowerPoint 2441 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (603 žodžiai)
  • Kolegija
  • Saida
  • Rytų Azijos estetika
    10 - 3 balsai (-ų)
Rytų Azijos estetika. (2018 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/rytu-azijos-estetika.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 09:56
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!