Rytų ir Vakarų Bažnyčių santykis


Krikščionybės skilimo padariniai. Krikščionybės skilimo priežastys ir padariniai. Krikscionybes skilimas. Krikščionybės skilimo priežastys. Bažnyčios skilimo padariniai. Bažnyčios skilimo priežastys. Rytu ir vakaru bažnycios. Krikscionybes skilimas i vakaru ir rytu baznycias. Rytu ir vakaru baznyciu skirtumai. 1054m krikščionybės skilimas.

Rytų ir vakarų bažnyčių santykis. Įvadas. Temos aktualumas. Temos problematika. Uždaviniai. Bandymai vienytis. Vakarų ir rytų bažnyčių skilimo pasekmės – skirtumai, tebeegzistuojantys šiandien. Šiandieninis vakarų ir rytų bažnyčių santykis. Išvados. Istoriografija ir šaltiniai.

susiskaldymas - tai reiškinys, kuris lydi krikščionis nuo pat pradžių 1[i]: broliai, viešpaties jėzaus kristaus vardu maldauju jus, kad visi vienaip sutartumėte ir pas jus ir pas jus nebūtų susiskaldymų, kad būtumėte vienos dvasios ir vienos minties. < tarp jūsų esama kivirčų. < iš jūsų yra tokių, kurie kurie sako: aš esu pauliaus , aš - apolo , aš- kefo , o aš - kristaus . argi kristus padalytas? (1kor1,10-13).

šiandien kyla klausimai visiškai tokie patys, kokie kilo apaštalui pauliui prieš 2000 metų. Šiandieninis popiežiaus raginimas vienytis akivaizdus. Jubiliejinių metų belaukiant šv. Tėvas šaukė visus krikščionis į visuotinę atgailą už padarytas bažnyčios vaikų klaidas, iš kurių viena ir yra bažnyčios susiskaldymas. tegul visi būna, meldžiame viešpaties kaimenės - visų krikščionių - vienybės (plg. Jn17). deja, žmogiško silpnumo - ambicijų, savimeilės, puikybės - dėka šiandien sunkiai pajėgtume išvardyti visas pasaulyje egzistuojančias krikščioniškas konfesijas 2[ii]. Juk dar ir šiandien ne vienam kyla klausimas, ar gerai yra užeiti pvz: į stačiatikių cerkvę, ar net dalyvauti apeigose; ar geras veiksmas bus skaityti knygą be nihil obstat , o gal tai net nuodėmė? Ir dar daugelis panašių ir labai skaudžių, nepatogių klausimų kamuoja ne tik krikščionį, bet ir netikintį, ar, ypatingai, dar tik ieškantį tikrojo kelio žmogų. būdami savo bažnyčios istorijos dalininkai, turėtume išmokti dalytis visu jos lobynu: remtis gerais pavyzdžiaislabai nemažai galima rasti medžiagos apie vakarų ir rytų bažnyčių atitolimo kultūrines, politines, teologines priežastis, tačiau kur kas sunkiau yra suprasti skilimo pasekmes. Tuo metu net 1054m. Įvyks nesusipratimas šiandien vadinamas tik žinoma, negalima paneigti, kad dviejų oponenčių nesutarimai neiššaukė poreikio vienytis, tačiau kur kas produktyvesnis tyrimas bus, jeižinoma, kad iškilus neaiškumams, žmogiška yra taikytis, nes visada žala tampa akivaizdi. Atsakingi asmenys pajunta poreikį ištaisyti nesantaikos priežastis ne tiek dėl savo ramybės, kiek dėl visų kitų, kuriuos tai paliečia.

žodžiu katalikas (gr. Katholikos), reiškiančių bendras ar visuotinis , kaip priešprieša atskiram ar vietiniam , ir pradėtu vartoti iia. , buvo skelbiama vientisa krikščionybės tikėjimo ir apeigų sistema 6[vi]. Nuo va. Pamažu kaupiasi neišspręstų, rytus ir vakarus skyrusių, nesutarimų palikimas. Tačiau tik xiia. Antroje pusėje bažnyčios viena kitą ėmė suprasti kaip atskirus padarinius.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (1433 žodžiai)
  • Aida
  • Rytų ir Vakarų Bažnyčių santykis
    10 - 2 balsai (-ų)
Rytų ir Vakarų Bažnyčių santykis. (2011 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/rytu-ir-vakaru-baznyciu-santykis.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 23:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo