Rytų modernizacija ir Japonijos fenomenas


Įžanga. Rytų modernizacija ir Japonijos fenomenas. “Japonijos stebuklas”. Sėkmės priežastys. Modernizacija. Vyriausybės pagalba. Grupinė filosofija. Kitos rytų šalys. Išvados. Literatūra.

Šiame referate pabandžiau aptarti tautą, kuri pasauliui tapo sėkmingo tikslo siekimo pavyzdžiu, kuri intriguoja vakariečius ne vien itin savitomis tradicijomis, bet ir kvapą gniaužiančiu skrydžiu prie modernios pasaulio sampratos. Tai tekančios saulės šalis – japonija. Šiuo metu, mūsų valstybei žengiant pirmuosius žingsnius laisvosios rinkos link, aktualu suprasti, kas yra kertiniai akmenys siekiant gerų rezultatų. Svarbu išnaudoti kitų tautų patirtį. Todėl pasirinkau japoniją. Pabandžiau palyginti ją su kitomis to regiono valstybėmis, galbūt nevisapusiškai įvertinau jų raidą, bet atskleidžiau esminius skirtumus tarp tautos, kuriai pavyko , ir kitų, kurioms – ne. Šis skirtumas, manšiandien dauguma rytų šalių, netgi tos, kurios ilgai puoselėjo uždarumo tradicijas, suprato, kad prekyba su užsieniu yra ekonomikos pagrindas. Kinija, indija prekiauja su pasauliu, bet jos taip ir neatsikratė nepilnavertiškumo komplekso, nors turi milžinišką potencialą, galimybės neišnaudojamos, ekonominės problemos akivaizdžios. Tuo tarppokario laikotarpyje tekančiosios saulės šalis tapo viena iš pirmaujančių pasaulio valstybių. Japonija - tai pasaulinė valstybė ir pasaulyje su elektroninėmis ir viršgarsinėmis perdavimų sistemomis būtų psichologinė ir politinė klaida laikyti ją tiktai azijietiška šalimi. Pastaraisiais metais japonija tapo, iš esmės, pagrindiniu jav ekonominiu konkurentu. Šis pakilimas pavyko tik išnaudojus japonijos vystymosi specifines istorines - ekonomines ir socialines - politines ypatybes.

Mokslinės - techninės revoliucijos išdavoje ir globojant valstybei išaugo ir sustiprėjo chemija, elektronika, optika, automobilių gamyba. Iš naujo suklestėjo tokios senos šakos, kaip tekstilė, plieno liejimas, laivų statyba. Anksčiau vyravusią lengvąją ir maisto pramonę pakeitė sunkiosios pramonės viešpatavimas, be to, bendroje pramoninės gamybos apimtyje pagrindinę vietą užėmė mašinų gamybos, metalo apdirbimo ir chemijos produkcija, tai yra tų šakų, kurios glaudžiausiai susijusios su moksline technine pažanga. Sukurtos pačios šiuolaikiškiausios pasaulyje transporto ir ryšių sistemos.

Tokiu būdu japonija iš kadaise agrarinės - pramoninės šalies pavirto į vieną iš labiausiai išsivysčiusių industrinių valstybių.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2010 m.
  • 13 puslapių (1656 žodžiai)
  • Universitetas
  • Michalina
  • Rytų modernizacija ir Japonijos fenomenas
    10 - 2 balsai (-ų)
Rytų modernizacija ir Japonijos fenomenas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rytum-dernizacija-ir-japonijos-fenomenas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo