S. Jobs‘o viešosios kalbos analizė


Temos aktualumas. Darbe analizuojamos dvi viešosios kalbos, atsižvelgiant į dėmesio išlaikymą, neverbalinę komunikaciją ir kalbos struktūrą. Darbo tikslas – savarankiškai išanalizuoti savo ir S. Jobs‘o viešojo kalbėjimo įrašus pagal neverbalinę komunikaciją, dėmesio valdymą ir kalbos struktūrą/organizavimą. Darbo uždaviniai. Remiantis teorija, išanalizuoti savo filmuotąją kalbą. Remiantis teorija, išanalizuoti Stevo Jobs‘o kalbą.


Darbo tikslas – savarankiškai išanalizuoti savo ir S.

Kalba pradedama pristatymu, apie ką bus pasakojama, kokioje įmonėje dirbu ir kuo ta įmonė užsiima. Iš pradžių sukoncentruoti dėmesį į kalbėtoją trukdo kalbėtojo nekontroliuojami rankų judesiai.

Kalbos metu gestikuliuojama abiejomis rankomis, rankos sulenktos per alkūnes ties pilvu. Vyrauja santūrūs, nedidelės amplitudės judesiai. Įsijautus į istoriją kartais gestikuliuojama intensyviau. Trūko atvirų delnų gestų, kas rodo kalbėtojo atvirumą, nuoširdumą. Judesiai visą laiką tarsi apriboti.

Ne tik iš veido ar akių galima spręsti, kaip žmogus jaučiasi. Nemažai informacijos teikia ir poza. Šioje kalboje laikysena gana taisyklinga: tiesi nugara, pečiai, galva normaliame lygyje, nors kartais nuleidžiama žemyn. Tokia laikysena išlaikoma visos kalbos metu, tačiau nekeičiama stovėjimo vieta. Pozicijos keitimas padeda išlaikyti auditorijos dėmesį, ko šiek tiek ir trūko. Dėmesį kartais vis patraukia rankų „maigymas“.

Balso tonas ir intonacija kartais pasako daugiau nei žodžiai. Šioje kalboje balso tonas pakankamai monotoniškas, nors kartais yra ir tono pakilimų bei nusileidimų, kartais tarp sakinių daromos pauzės, daromas „amm.“ kai pasimetu savo kalboje. Balso tembras ramus, kalbama natūraliai, nenorima dirbtinai ko nors perteikti. Tempas normalus, kartais net lėtas.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1142 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donata
  • S. Jobs‘o viešosios kalbos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
S. Jobs‘o viešosios kalbos analizė. (2018 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/s-jobso-viesosios-kalbos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 11:00
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo