S. Kierkegaardo egzistencializmas


Egzistencializmas literaturoje. S.kierkegaardas.

Įvadas. S. Kierkegaardo egzistencializmas. S. Kierkegaardo kūrybos pradžia – tėvo įtaka, hėgelio filosofinė sistema. Pirmosios egzistencinės stadijos turinio atskleidimas sugretinant su romos imperatoriumi neronu. Antrosios egzistencinės stadijos turinio atskleidimas remiantis hermano hesė kūrinio „stepių vilkas“ pagrindiniu personažu. Trečiosios egzistencinės stadijos turinio sugretinimas su antano maceinos kūrinio „jobo drama“ pasakojama istorija. Trumpa diskusija – ar gali šiuolaikinės visuomenės atstovas įsileisti dievą į save? S. Kierkegaardo egzistencijos stadijų supriešinimas su f. Nietzsches savikūros valios virsmais. S. Kierkegaardo filosofijos įtaka lietuvių menininkams – trumpa s. Parulskio esė „šiukšlės“ analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Summary.

Kiekviena stadija atskleidžiama pasitelkiant vaizdingus personažus su tik tai konkrečiai stadijai būdingais bruožais. Juos aprašant stengiamasi parodyti ne tik šias stadijas atskirai, bet ir tai, kaip vyksta perėjimas iš vienos į kitą. Pateikus aukščiausios stadijos esmę užvedama trumpa diskusija, kurioje paliekama vietos skaitytojo apmąstymams ir interpretacijai. Supriešinamos F. Nietzsches virsmo pakopos su S. Kierkegaardo egzistencijos stadijomis. Kiekvieną iš jų aprašant atskleidžiama opozicija ir tuo pačiu ieškoma bendrumo. Šis lyginimas parodo S. Kierkegaardo kategoriškumo aspektus, griežtą požiūrį į egzistencinių stadijų rinkimosi galimybę. Galiausiai atsigręžiama į lietuvių menininkus, kokiais pavidalais jų kūryboje išreiškiamas ironiškas estetizmas ir bandoma daryti S. Parulskio esė trumpa analizė, leidžianti labiau suvokti S. Kierkegaardo įtaką. Visas darbas paremtas ne tik tiesioginiais S. Kierkegaardo šaltiniais, bet ir grožine literatūra bei filosofijos daktarų ir mokslininkų pateiktomis interpretacijomis, siekiant optimalių temos išpildymo rezultatų.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (3920 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • S. Kierkegaardo egzistencializmas
    10 - 3 balsai (-ų)
S. Kierkegaardo egzistencializmas. (2013 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/s-kierkegaardo-egzistencializmas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 13:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo