Salomėja Nėris. Eilėraščio “Tėvynei” interpretacija


Salomeja neris apie tevyne. Kuryba padeda sugrizti i tevyne. Salomeja neris tevynei. Salomeja neris tevynei analize. S neris tevynei analize. Maironiui salomeja neris analize. S.neris maironiui analize. Salomeja neris tevynes ilgesys. Salomeja neris meile eilerastyje tevynei. Salomeja neris eilerastis tevynei interpretacija.

S. Nėries eilėraščio “Tėvynei” interpretacija. Salomėja Nėris — viena iš ryškiausių neoromantizmo atstovų. Poetė sukūrė ne tik herojiškų baladžių, dainų, bet ir meilės, išsiskyrimo elegijų, kurios iki ašarų jaudina ilgesio skausmu, tylia svajone greičiau pamatyti paliktą tėvynę ir artimus žmones. Viena iš tokių elegijų — eilėraštis “Tėvynei”.

Salomėja nėris — viena iš ryškiausių neoromantizmo atstovų. Viena iš tokių elegijų — eilėraštis tėvynei .

šį eilėraštį s. Nėris parašė antrojo pasaulinio katro metais ne Lietuvoje, nes prasidėjus karui patraukė į rusiją. Poetę kankino širdį alinanti nostalgija, sunkiai pakeliamas gimtinės ilgesio jausmas, kurį ji išreiškė lyrinio subjekto išgyvenimais eilėraštyje tėvynei .

Eilėraščio žmogus personifikuoja tėvynę, nes ji yra brangi kaip motina maitintoja: mane — kaip lauko žolę — girdė/ gimtosios žemės syvai . Įasmeninimą ypač sureikšmina žūtbūtinis kalbančiosios pasiryžimas sugrįžti į tėvynę: šimtus aš mylių eisiu pėsčia,/ kol gyvą pamatysiu . Eilėraščio žmogui nėra svarbu, ar tėvynė bus graži, ar joje bus sunku gyventi. Jam svarbiausia bet kokia kaina sugrįžti į gimtąją žemę, numalšinti ilgesio skausmą ir įrodyti, kad neišdavė ir nepardavė tėvynės. Tarp lyrinio subjekto ir gimtinės yra didelis geografinis atstumas : šimtus aš mylių eisiu pėsčia .

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (384 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rusnė
  • Salomėja Nėris. Eilėraščio “Tėvynei” interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Salomėja Nėris. Eilėraščio “Tėvynei” interpretacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/s-neris-eilerascio-tevynei-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:42
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo