Salomėja Nėris eilėraščio “Žydi saulė” interpretacija


Mintys apie s neri. Salomeja neris zydi saule. Salomeja neris interpretacija. S. neris zydi saule. Salomeja neris saule. S. nėris eilėraščių analizė. Zydi saule eilerastis. Salomejos neries eilerasciai m k ciurlionio paveikslu motyvais. Kas s nėries eilerastyje prazydejo saules groziu. Pasisakymai apie poetę s. nėrį.

S. Nėries eilėraščio “Žydi saulė” interpretacija. K. Čiurlionis ir Salomėja Nėris, dvi pirmojo ryškumo žvaigždės lietuvių tautos kultūros padangėje, sakytum, prasilenkė savo gyvenimo orbitomis, kad maždaug po keturių dešimtmečių susilietų ir suskambėtų simfonija, gaivia, kupina gyvybės, virpančių jausmų, svarių minčių ir kūrybos polėkio, poetės šešių eilėraščių cikle.

M. K.

Poetė s. Nėris kartais ištisas valandas prastovėdavo prie m. K. Čiurlionio paveikslų. Kai kurie genialaus dailininko kūriniai davė impulsą gimti naujiems eilėraščiams; vienuose jų poetė atkuria sudėtingo žmogaus vizijas ir subtilų vidinį gyvenimą, kituose, lyg galingos bangos pakylėta, užkliūva už vienos paveikslo detalės arba tik nuotaikos niuanso ir jį savaip interpretuoja.

Analizuojamas eilėraštis yra išspausdintas s. Nėries cikle iš m. K. Čiurlionio paveikslų . žydi saulė – pavadinimas įprasmina mintis apie grožį, gyvybę, šviesą ir kitokias malonias emocijas. Ar apie tai bus kalbama ir pačiame eilėraštyje?.

Jau pirmajame posme yra kontrastas ( žydi saulė raudonais žiedais?. / man vienam ji pražydės juodai ). Taigi nesvarbu, kad antraštė skelbė apie gėrį, suvokiame, jog kiekviename gėryje yra lašelis blogio, kiekviename blogyje – truputis gėrio. Tamsą keičia šviesa, gyvybė baigiasi mirtimi ir vėl atsiranda nauja. Poetė metaforomis kalba apie meilę, kraują, kapą, mirtį.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (642 žodžiai)
  • Mokykla
  • Valerijus
  • Salomėja Nėris eilėraščio “Žydi saulė” interpretacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Salomėja Nėris eilėraščio “Žydi saulė” interpretacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/s-neris-eilerascio-zydi-saule-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:03
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo