Salomėja Nėris. Žvilgsnis į Salomėjos Nėries gyvenimą ir kūrybą


Salomejos neries lyrikos zmogus. Salomeja neris skaidres. Salomeja neris biografija. S. nėris skaidrės. Salomeja neris charakteristika. S nėrisskaidrės. Salomėja nėris autobiografija. S,nėries skaidres. Salomejos neries charakteristika. S.nėris -diemedziu zydesiu apibendrinimas.

Žvilgsnis į Salomėjos Nėries gyvenimą ir kūrybą. Turinys. Įžanga. Salomėjos Nėries gyvenimas ir kūryba. S. Nėries kūryba. Eilėraščių kontekstai. Kūrybos bruožai. Salomėja Nėris – lyrikos žmogus. Bendra charakteristika. "Diemedžiu žydėsiu". "Anksti rytą". Komentarai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šitas darbas buvo pristatytas mokslinėje konferencijoje mano mokykloje ir įvertintas palankiai. Taip pat už jį gavau dešimtuką ,,imkite mane ir skaitykite. kadais bylojo pirmoji Lietuviška knygelė. Dabar šį pasakymą norėčiau perfrazuoti: ,,imkite ir gilinkite savo žinias . Taip, ši frazė puikiai atspindi mano darbo tikslą. Pasirinkau šią temą paskatinta noro praturtinti savo literatūrines žinias dar viena romantizmo epochos atstove. Jūs paklausite, kodėl būtent salomėja? Ir klausimas būtų visai teisingas, juk yra daugybė šios epochos atstovų, kurie gal netgi daugiau darė įtaką Lietuvių literatūrai. Tačiau daugelį jų aš jau pažįstu, o salomėja nėris – tai dar netyrinėta asmenybė, kuri domina kiekvieną.

Mano darbą sudaro keturios dalys: pirmojoje dalyje yra nurodomas darbo tikslas, antrojoje – pateikiama s. Nėries biografija ir kūrybai būdingi bruožai. Išsamiau analizuojamas pirmasis eilėraščių rinkinys ,,anksti rytą . Trečiojoje dalyje yra išvados, o ketvirtojoje – pateikiamas literatūros sąrašas.

Taigi kviečiu kartu su manimi pažvelgti į salomėjos nėries gyvenimą, kūrybą. Pažinti po salomėja nėris - ryškiausia nepriklausmybės laikais išaugusi poetė, pasiekusi meno aukštumų. Savo jausmo grynumu, formos lengvumu, melodingumu ji yra tikra čiulbanti lakštingala, nesudėtinga minties gelmėmis, bet patraukianti širdies atvirumu. Tačiau s. Nėries įsipainiojimas į bolševikų pinkles ir duoklės komunizmo propagandai atidavimas meta dėmę jos asmeniui ir kūrybai.

Salomėja nėris (tikroji pavardė bačinskaitė, vėliau – bučienė) gimė 1904 metų lapkričio 17 dieną kiršų kaime (dabartinis vilkaviškio rajonas). Augo pasiturinčių suvalkijos ūkininkų šeimoje. 1919-1924 metais mokėsi literatūrinėmis tradicijomis garsėjančioje vilkaviškio gimnazijoje; čia parašė ir pirmuosius eilėraščius. Pirmuosius eilėraščius pasirašinėjo liūdytės ir juraitės slapyvardžiu, nuo 1923m. - salomėjos nėries slapyvardžiu gimnazijoje pasižymėjo kaip dailininkė ir poetė, dalyvavo ateitininkų kuopos veikloje. Šios organizacijos leidinyje ,,ateitis 1923 metais išspausdintą eilėraštį ,,pajūry pirmą kartą pasirašė slapvardžiu nėris. 1924 metais įstojo į Kauno vytauto didžiojo universitetą. Teologijos ir filologijos fakultete studijavo Lietuvių literatūrą, vokiečių kalbą ir literatūrą bei pedagogiką. Čia įsitraukė į ,,šatrijos – studentų ateitininkų meno draugijos veiklą. Tai buvo pirmoji literatūrinė poetės mokykla.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (3398 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Salomėja Nėris. Žvilgsnis į Salomėjos Nėries gyvenimą ir kūrybą
    10 - 3 balsai (-ų)
Salomėja Nėris. Žvilgsnis į Salomėjos Nėries gyvenimą ir kūrybą. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/s-neris.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 21 d. 18:39
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo