Saiko principas Baroko ir Apšvietos epochų literatūros kūriniuose


Ar svarbus saiko principas. Saiko principa literatūros kūriniuose.

Saiko principas Baroko ir Apšvietos epochų literatūros kūriniuose.

Saiko principas plėtojamas Baroko ir Apšvietos epochų literatūros kūriniuose. Iš pradžių saiko principu vadovavosi stoikai, jų moralės principą perėmė romėnų poetas Horacijus. Dar labiau saiko principą išplėtoja Sarbievijus savo odėse ir K. Donelaitis savo epinėje poemoje „Metai“. Šie autoriai savo kūriniuose moko, kad visose gyvenimo srityse reikia vadovautis saiko principu, nes kitaip žmogus iškrenta iš pasaulio tvarkos.

Kaip ir M.K.Sarbievijus, Kristijonas Donelaitis saiko principą laiko viena iš pagrindinių vertybių žmogaus gyvenime. Didysis klasikas - Kristijonas Donelaitis iki šių dienų išliko ryškus lietuvių literatūroje su „Metų“ poema. Poema suskirstyta į keturias dalis, kur vaizduojami keturi metų laikai. „Metų“ pasaulis pilnas gražių ir turtingų gamtos ir gyvūnų aprašymų, iš kurių pasakotojas ragina mokytis būrus.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (509 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vaida
  • Saiko principas Baroko ir Apšvietos epochų literatūros kūriniuose
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Saiko principas Baroko ir Apšvietos epochų literatūros kūriniuose. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/saiko-principas-baroko-ir-apsvietos-epochu-literaturos-kuriniuose.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 07:44
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo