Sąjūdis ir sovietų sąjungos žlugimas


Ssrs žlugimo priežastys. Ssrs zlugimo padariniai. Ssrs zlugimas. Tarybu sajungos zlugimas. Sovietu sajungos zlugimo priezastys. Ssrs zlugimo priezastys ir padariniai. Kodėl žlugo ssrs. Kodel zlugo sovietu sajunga. Komunizmo sistemos zlugimas. Persitvarkymo sąjūdis.

Sąjūdis ir sovietų sąjungos žlugimas – pasėkmių priežasčių analizė. Įvadas. Politinė – ekonominė situacija sovietų sąjungoje. –. M. Michailo gorbačiovo „perestroika“ ir ssrs politinė – ekonominė būklė. Nacionalinių išsivadaimų judėjimai. Komunizmo susinaikinimas. Sovietų sąjungos žlugimo pasekmės ir sąjūdžio vaidmuo demokratizacijos procese. Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio ištakos. Demokratizacijos procesas ir sąjudžio vaidmuo. Visuomenės menteliteto transformacijos. Išvados. Literatūra.

Tam tikrose šalyse, labiausiai tai pasireiškė Baltijos valstybėse, buvo steigiami įvairūs visuomenės judėjimai, kurie siekė išstoti iš TSRS. Visi šie judėjimai ir ypač Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis prisidėjo prie Sovietų Sąjungos žlugimo. Nors šį įvykį įtakojo ir veiksniai, jei žiūrint į vidines priežastis tai buvo ekonominis silpnumas, kurį paaštrino ekonominė stagnacija 8-9 –ajame dešimtmečiuose, taip pat Michailo Gorbačiovo politinės – ideologinės reformos. O išorės tai buvo sustiprėjęa Ronaldo Reagano administracinis geoststrateginis spaudimas, šaltasis karas taip pat įtakojo SSRS žlugimą.

Tai buvo pati didžiausa sąjunga tuo metinėje Europoje, kuri sužlugo daugiausia dėl savo vidinių nesutarimų, dėl savo valdžios kovų, korupcijos ir dėl nelanksčios centrinės planavimo sistemos ir

Taigi, aktualu yra analizuoti, todėl, kad išsiaiškintumėme kokią įtaką turėjo Sovietų Sąjungos žlugimos posovietinėms valstybėms.

Tyrimo problema: Kaip Laiudies frontai galėjo įtakoti Sovietų Sąjungos žlugimą ir kokios pasekmės kilo po imperijos žlugimo.

Tyrimo objektas: Sąjūdis ir Tarybų Sąjunga.

Darbo tikslas: Išsiiaiškinti koks Sąjūdžio vaidmuo buvo Tarybų Sąjungos žlugime.

Tikslui pasiekti išsikėliau tokius darbo uždainiai:

1.Aptarti Sovietų Sąjungod politinę – ekonominę situaciją, kuri turėjo įtakos jos žlugimui.

2.Išnagrinėti kokią įtaką turėjo Sąjūdžio vaidmuo SSRS žlugime bei demokratizacijos procese, ir viso to pasekmė.

Temos ištirtumas: Tyrinėjant Sąjūdžio ir Sovietų Sąjungos žlugimo priežastis ir pasekmės, buvo naudojama įvairaus pobūdžio Lietuvių ir užsienio politologų ir teoretikų mokslinė ir publicistinė literatūra, analizei iš pradžių suteikusi fundamentalų problemos pažinimo pobūdį, o po to leidusi logiškai ir nuosekliai pagrįsti darbe siūlomų problemos sprendimo ir argumentacijos platesnę reikšmę.

Reikšmingiausią indėlį lietuviškuose tyrinėjimuose TSRS žlųgimas yra pateikęs, V. Laurėnas, nagrinėjęs pokomunizmą, savo knygoje „Normalios politikos genezės atvejis“(2001), šiame veikale analizuojama politikos išsigimimas posovietinėje Lietuvoje, kokios buvo nepriklausomos valstybės kūrimo aplinkybės. V. Laurėno straipsnis „Socializmas ir Komunizmas“(1994), taip pat V. Laurėno straipsnis „Pilietinės visuomenės teorinis ir empyrinis modelizavimas“(2006). Labai daug naudingos ir analizuojančios informacijos buvo galima rasti G.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (6452 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anastasija
  • Sąjūdis ir sovietų sąjungos žlugimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sąjūdis ir sovietų sąjungos žlugimas. (2012 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/sajudis-ir-sovietu-sajungos-zlugimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 11:16
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo