Sakinio dalių ir sakinių jungimo klaidos


Sakinio dalių ir sakinių jungimo klaidos. Darbo tikslas – išanalizuoti sakinio dalių ir sakinio jungimo klaidų bei jų sprendimo būdus. Sakinio dalys – tai žodžiai. Sakinių dalys ir jų rašymo klaidos. Dažnai sakiniuose yra. Lietuvoje Valstybinė lietuvių kalbos komisija yra atsakinga už kalbos norminimą. Viena sakinio dalių ir sakinių jungimo klaidų yra ta. Trečioji klaida, sykį nevartotinas šalutiniams sąlygos sakiniams jungti. Sakinių jungimo taisyklių yra nemažai ir ne visada įmanoma jų išvengti. Išvados. Dažnai klaidingas sakinio. Norint išvengti ir sumažinti neraštingumą.


Darbo tikslas – išanalizuoti sakinio dalių ir sakinio jungimo klaidų bei jų sprendimo būdus. Uždaviniai: 1.Nustatyti sakinio dalių jungimo klaidų priežastis. 2.Pateikti sakinių jungimo klaidų ir pavyzdžių. 3.Aptarti neraštingumo mažinimo sprendimo būdus.

Dažnai sakiniuose yra painiojama, kur yra veiksnys, kur tarinys, kiti užmiršta, kas yra sakinio dalys. Kalbą ir gramatiką reikia vartoti nuolat, kad būtų neprarandami rašybos įgūdžiai. Deja, bet kiekvienais metais, taisyklingai rašančių vis mažėja Tik nuolat girdėdami ir vartodami taisyklingą lietuvių kalbą, rašydami tekstus patys, o ne visą darbą perleisdami specialioms kompiuterinėms programoms, ugdysime savo kalbos žinias, loginį mąstymą ir be abejo, neišdarkysime lietuvių kalbos sakiniais su klaidomis.

Lietuvoje Valstybinė lietuvių kalbos komisija yra atsakinga už kalbos norminimą, mokymą, viešosios kalbos kultūros ugdymą, visuomenės kalbinį švietimą. Komisija yra nustačiusi didžiąsias kalbos klaidas - faktus, kurių niekaip negalima pateisinti bendrinės kalbos sistema. Kalbos taisyklingumas aprėpia daug daugiau dalykų, nei nustatyta didžiųjų kalbos klaidų sąraše. Juk mokomasi ne klaidų, o tinkamos, prestižinės kalbos.

Trečioji klaida, sykį nevartotinas šalutiniams sąlygos sakiniams jungti, pvz.

  • MS PowerPoint 44 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (507 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Sakinio dalių ir sakinių jungimo klaidos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sakinio dalių ir sakinių jungimo klaidos . (2019 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sakinio-daliu-ir-sakiniu-jungimo-klaidos.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 13 d. 03:58
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo