Sakinių skyrybos taisyklės


Paž. Po paž. Žodžio. Paž. Prieš paž. Ždž. – po paž. Ždž kableliais arba brūkšniais išskiriami vien. – neder. Paž. Po paž. Ždž.,. , prasideda ždž. Vardu , pavarde ir. Po įvardžių bet kas , kas nors , kas , kažin kas , visi kiti ir. T skiriamas būdv. – po paž. Ždž. Priedėlis be jung. Ždž. Išskiriamas kableliais , rečiau brūkšniais. Preidėlis prieš paž. Požymį nurodanti sakinio dalis ( der. Ir neder.,. , priedėl.,. ,. , padalyv. Palyginimai prie aukštesnio laipsnio būdvardž. Su dalelytėmis nors ir , kad ir , kaip ir pan. Einantis pažym. (. ( toks , toks pat , šitoks , koks , kitoks ir pan. ) ir prieveiks. Įterpiniai , įspraudai ir modaliniai žodžiai. – įterpinys išskiriamas kableliais , rečiau brūkšniais. – įterpinys skiriamas kartu su jungiamosiomis paskirties neturinčiu jungtuku. – įspaudas su sakiniu gramatiškai nesusijęs. – vienas kreipinys arba kreipinys su priklausančiais žodžiais. Ką tu , ką jūs II asm. Įvard. Nepriskiriamas kreipiniui bet skiriamas kaip kreipinys. – kreipinys su antrojo asmens įvardžiais. Įvard. Su kitu veiksniu sujungtas kaip vienarūšė sakinio dalis. – įvardžiai reikalingi skirtingų sudėtinio sakinio dėmenų santykiui parodyti. Praleista tarinio jungtis.


Prieš akis plytėjo storu sniegu sluoksniu apkloti laukai. Blyški geltona saulė iš lėto slėpėsi už horizonto linijos. – der.paž. prieš paž. ždž.

Jis (,) našlys (,) užaugino tris vaikus, o čia normali šeima su vienu nesusitvarko. – neišplėstas priedėlis po pažymimojo žodžio

Pirmasis atėjo Jonas Augutis, Povilo sūnus.Bet mano tėvas, karštas žmogus, paliepė užpykęs išmesti jį pro duris. – po paž. ždž. priedėlis be jung.ždž. išskiriamas kableliais, rečiau brūkšniais.

Atlaidus kitų silpnybėms(,) jis buvo griežtas ir reiklus sau. Jos(-) dryžuotais sijonais(-) neišsiskyrė iš kitų tautiškais drabužiais pasipuošusių dalyvių. -požymį nurodanti sakinio dalis( der.ir neder. paž.,priedėl.) suprantamas kaip dalyv.,pusdalyv., padalyv. Apl.

Visą kelią(,) nors ir primuštas(,) vilkas nešė ant kupros lapę.- su dalelytėmis nors(ir), kad ir, kaip ir pan. Einantis pažym. arba priedėl.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (558 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Adomas
  • Sakinių skyrybos taisyklės
    10 - 2 balsai (-ų)
Sakinių skyrybos taisyklės. (2020 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/sakiniu-skyrybos-taisykles.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 23:10
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo