Sakmė apie Elektrėnų gatvių pavadinimus


Padavimai apie elektrenus. Sakmes mokslobaze. Sakmes pavadinimai. Elektrenu sakmes. Sakmes apie elektrenu. Lietuviškų sakmių pavadinimai. Padavimai apie gatviu pavadinimai. Sakmės ir padavimai skaidrės. Elektrenu gatviu pavadinimai. Sakmes pavadinimai].

Senai senai gyveno dvi draugės saulė ir šviesa. Jos norėjo visada būti drauge, todėl nusprendė išsikelti gyventi į nuošalią vietą. Vieną dieną susikrovė savo mantas ir ėjo po lietuvą sau vietos ieškoti. Ėjo miškais, laukais ir giriom, perplaukė ne vieną ežerą ir upę, kol pamatė nuostabų ežerą, šalia jo mišką o aplinkui, ne labai kalvotą aplinką. Nusprendė jos ten ir pasilikti. Šviesa įsikūrė iš vienos ežero pusės, o saulė iš kitos, tik ne labai arti vandens, mat bijojo perkūno, vienintelio savo priešo.

Vietas, kuriose jos įsikūrė, žmonės, po kiek laiko atvykę gyventi į šią gyvenvietę, pavadino jų vardais: šviesos ir saulės gatvėmis. Jie drauges labai gerbė ir mylėjo, todėl leido joms valdyti miestą. Mergaitės sugalvojo, kad reikia miestą kaip nors pavadinti, todėl pasiūlė pastatyti elektrinę, tokią, kokią vilniuje matė ir jos vardu pavadinti miestą. Pirmoji vieta šioje gyvenvietėje, kurioje buvo pradėta naudoti elektra, buvo pavadinta elektrinės gatve. Vieta, kurioje įvyko pirmas žmonių, vadovaujamų saulės ir šviesos, pergalingas mūšis prieš perkūną, vadinama pergalės gatve. Po pralaimėjimo perkūnas pasirašė taikos sutartį vietoje, kuri dabar vadinama taikos gatve. Vieną dieną vaikščiojo draugės po miestą ir gėrėjosi taika bei ramybe. Tuo tarpu prie šviesos priėjo vaikinas ir pasakė, kad ją įsimylėjo. Mergaitei tai patiko ir ji sutiko su juo draugauti. Vieta, kurioje tai įvyko, vadinama draugystės gatve.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (270 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aiste
  • Sakmė apie Elektrėnų gatvių pavadinimus
    7.3 - 3 balsai (-ų)
Sakmė apie Elektrėnų gatvių pavadinimus. (2010 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sakme-apie-elektrenu-gatviu-pavadinimus.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 05:03
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo