Šakos profesinės veiklos praktikos ataskaita


Įvadas. Bendra įmonės charakteristika. Energijos taupymo būdai įmonėje. Elektros pavaros. Apšvietimo įrenginiai. Elektros įrenginių bandymai ir matavimai. Bandymai įjungiant paaukštintą įtampą iš pašalinio įtampos šaltinio. Darbai su elektros matavimo replėmis ir izoliuojančiomis matavimo lazdomis. Elektros tinklų būklė. Orinės ir kabelinės linijos. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Praktikos tikslas: įgyti praktinių gebėjimų analizuoti elektros pavarų ir tinklų veikimą, jų valdymą ir eksploatavimą. Praktikoje turi būti organizuojamas saugus darbas eksploatuojant atskirus elektros įrenginius, kuris užtikrintų saugos ir sveikatos instrukcijos reikalavimus. Prieš pradedant bet kokią veiklą ar elektromonteriui skirtą darbą prieš tai būtina žinoti Elektros įrenginių įrengimo taisykles. Praktikos metu tikimasi įgyti naujų žinių, gilinti jau turimas ir mokėti jas pritaikyti su praktika susijusiame darbe. Žmogus turi būti apmokytas dirbti tam tikroje srityje ir turėti atitinkamą kategoriją, kuri suteikia tam tikras teises.

Įmonė, kurioje atlikome praktiką – UAB „RUDESTA‘‘.

Energijai taupyti įmonėje yra naudojamos reaktyvinės galios kondensatorinės kompensavimo spintos, kurių dėka yra mažiau apkraunami kabeliai, jie nekaista ir yra mažesni įtampos nuostoliai. Tokiu būdu yra sutaupoma nemaža dalis elektros energijos. Kitas taupymo būdas yra – naudojamos didelio efektyvumo natrio lempos, o vietoj liuminescencinių – LED lempos.

Elektros pavara vadiname elektromechaninę sistemą, kuri verčia judėti darbo mašinos įtaisus, atliekančius gamybines operacijas ir valdo jų judesiu reikiamu tikslumu.

Tinkamai parinktas variklis patikimai, ilgai (vidutiniškai 12 -15 metų) ir našiai dirba, geri energetiniai ir techniniai rodikliai. Parinkus iš katalogo variklį, patikrinami jo įšilimo, paleidimo, perkrovos rodikliai. Parenkant elektros variklį, pirmiausia žiūrima jo galia. Reikia atsižvelgti į tokius jo svarbiausius parametrus: 1) tipą; 2) vardinę įtampą; 3) sūkių dažnį ir ar būtina jį reguliuoti; 4) konstrukcijos variantu; 5) darbo režimą.

Elektros pavarų valdymo sąvoka apima jų paleidimą, greičio reguliavimą, reversavimą, stabdymą bei šių parametrų stabilizavimą. Jei pavarai valdyti naudojami rankiniai valdymo aparatai, tai bus rankinio valdymo pavara. Jei valdymui operatorius turi duoti tik pradinį valdomąjį poveikį, o visas kitas funkcijas vykdo įvairūs aparatai, tai elektros pavara vadinama automatizuota. Elektros pavara, kurioje visas valdymo operacijas vykdo automatiniai aparatai ir įtaisai, o operatorius tik kontroliuoja sistemos darbą, vadinama automatine.

Valdymas pagal laiko funkciją – tam panaudojami įvairūs laiką kontroliuojantys aparatai – laiko relės. Kiekviena relė įjungia ar atjungia kontaktorių, tam tikrą grandinę ar jos dalį.

Valdymas pagal greičio funkciją – atliekamas relėmis, tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojančiomis variklio sukimosi greitį.

Valdymas pagal srovės funkciją – naudojant minimalios arba maksimalios srovės reles.

Valdymas pagal evj funkciją – naudojamos relės arba kontaktoriai, suderinti taip, kad suveiktų esant tam tikroms evj reikšmėms inkare arba rotoriuje.

Valdymas pagal dažnio funkciją – pagrįstas dažnio, proporcingo slydimui kitimu ir atliekamas relėmis, suderintomis reikiamiems dažniams.

Elektrinės valdymo schemos gali būti: principinės, montažinės, struktūrinės, funkcinės, sujungimų, prijungimų, automatizuoto valdymo ir t.t.

Elektros įrenginių būklę gana dažnai lemia izoliacija. Norint tiksliau įvertinti elektros įrenginių būklę bei laiku aprikti atsiradusius defektus, reikia ištirti elektros sistemoje ir elektros įrenginių izoliacijoje vykstančius procesus, nustatyti įvairių veiksnių įtaką jų būklę apibūdinančioms charakteristikoms, tai pat jų kitimo dėsningumus. Analizuojant viršįtampių sukeliamus įrenginių izoliacijoje pokyčius galima prognozuoti izoliacijos senėjimo greitį , defektų kitimą ir laiku tuos defektus pašalinti, kad elektros energetikos sistemoje būtų išvengta avarijų ir nuostolių . Elektros į renginių izoliacijos būklę ir patikimo darbo trukmę lemia įvairūs veiksniai (darbo srovė ir į tampa, viršįtampiai, viršsroviai, vibracija, drėgmė ir kt.) atsirandantys elektros energetikos sistemoje. Elektros įrenginių izoliacija (vidinė ir išorinė ) turi būti atspari ilgalaikei maksimaliai leistinajai įtampai, komutaciniams ir atmosferiniams viršįtampiams. Viršįtampių pereinamieji procesai, jeigu elektros įrenginių izoliacija tinkamai eksploatuojama ir apsaugota nuo viršįtampių , nesutrumpina jos naudojimo trukmės.

  • Elektrotechnika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 1247 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3559 žodžiai)
  • Kolegija
  • Liudas
  • Šakos profesinės veiklos praktikos ataskaita
    10 - 9 balsai (-ų)
Šakos profesinės veiklos praktikos ataskaita. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/sakos-profesines-veiklos-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 02:35
×