Šakotuvai ir maršrutizatoriai


Marsrutizatorius sakotuvas. Maršrutizatorius referatas. Referatas apie marsrutizatorius. Maršrutizatoriai informatikos referatai. Sakotuvas marsrutizatorius. Referatas apie marsrutizatoriu. Marsrutizatorius ir sakotuvas. Kokias funkcijas vykdo maršrutizatoriai. Marsrutizatoriai kursinis darbas. Vietinis šakotuvas skirtas.

Kartotuvai. Koncentratorius. Maršrutizatorius. Šakotuvų ir maršrutizatorių panaudojimas diegiant tinklą. Žvaigždės centre. Literatūra. Konstruojant sudėtingesnius tinklus ir norint sujungti juos į vieną visumą, naudojama visa eilė specialių įrenginių, tokių kaip kartotuvai, tiltai, maršrutizatoriai, šliuzai (išvardintieji įrenginiai naudojami ir formuojant globaliuosius tinklus). Sujungimai tarp koncentratoriu gali būti koaksialiniai, vyta pora arba optiniai. Šie sujungimai vadinami "Backbone". Tinklų įrangos parduotuvėse netrūksta. Gerai paieškoję rastumėte pačių įvairiausių produktų už pačias įvairiausias kainas. "Intel InBusiness" serijos įrenginiai patrauklūs savo ypatybėmis vidutinio dydžio tinklams. Tai, kad jie yra sklandžiai jungiami vienas prie kito ir yra paprastai bei greitai konfigūruojami (bent jau "Windows" aplinkoje), yra didelis privalumas įmonėms, kurios neturi nuolatinių tinklų specialistų arba nori kompiuterius tarpusavyje ir prie "Interneto" prijungti su mažiausiomis laiko sąnaudomis.

Maršrutizatorius (router) yra įrenginys, kurio paskirtis yra nukreipti informacijos paketus reikiama kryptimi. Maršrutizatorius jungti skirtingų technologijų tinklus (pavyzdžiui, ethernet ir token ring). Maršrutizatoriai turi savo adresą. Maršrutizatorius dažnai naudojamas kaip tarpinis galutinio duomenų adreso punktas. Maršrutizatorius neanalizuoja duomenų paketo, jeigu jis pats nėra galutinis (ar tarpinis) adresatas,  y. Maršrutizatorius neanalizuoja visų paketų, kaip tiltai, o tiktai adresuotuosius jiems (prieš tai buvusių maršrutizatorių). Maršrutizatoriams nesvarbu tinklo topologija ir kanaliniai protokolai, tai yra maršrutizatoriai neanalizuoja pranešimų, bet priiminėja sprendimus dėl optimalaus duomenų kelio tarp dviejų tinklo segmentų: analizuoja kiekvieno paketo adresą ir pagal pastarąjį sprendžia, ar nukreipti paketą per tiltą ar ne ir konkrečiam paketui išrenka geriausią maršrutizavimo trajdažniausiai šliuzai būna orientuoti aukštesniems osi modelio lygmenims – seansiniam, vaizdavimo ir taikomajam. Taikomojo aprūpinimo šliuzai pertvarko duomenų paketus tam tikroms tinklo programoms. Pvz. , mci mail formato pakeitimą į internet email (smtp) formatą, atlieka pašto šliuzas.

Skirtingų tinklo protokolų suderinimo ir pertvarkymo funkcijas atlieka trečiojo tipo – protokoliniai šliuzai. Jie gali būti naudojami tinklams su tcp/ip protokolu prijungti prie didelio, sna standartu dirbančio kompiuterio, nes šios architektūros visiškai nesuderinamos ir visą duomenų srautą rbet koks tinklas prasideda nuo tinklo plokštės kompiuteryje. Tinklo plokštės tapo tokiu įprastu dalyku verslo kompiuteriuose, kad į jas kreipiama nedaug dėmesio. Anksčiau dažniau buvo naudojamos į grandinę sujungtos ethernet bnc plokštės, o dabar labiausiai paplitusios žvaigžde į šakotuvą vytos poros tinklai grandine nejungiami. Iš kiekvieno kompiuterio atskiras laidas eina į šakotuvą (hub) arba koncentratorių (switch). Taip daug saugiau - bet kuris pažeistas tinklo segmentas netrukdo dirbti kitiems. Kad ir kokia didelė būtų pagunda sujungti mažo biuro kompiuterius grandine ir sutaupyti lėšas šakotuvo ar koncentratoriaus sąskaita, patirtis rodo, kad to daryti neverta. intel inbusiness fast hub šakotuvas yra skirtas aštuoniems kompiuteriams, sujungtiems į 100 mbps pralaidumo tinklą. Mišriai 10/100 mbps aplinkai yra skirtas kitas šakotuvo modelis.

Deja, šakotuvas nėra pats efektyviausias vietinio tinklo sujungimo variantas.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (840 žodžiai)
  • Universitetas
  • Konstancija
  • Šakotuvai ir maršrutizatoriai
    10 - 1 balsai (-ų)
Šakotuvai ir maršrutizatoriai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sakotuvai-ir-marsrutizatoriai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 22:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo