Sakralinės muzikos šventė Šv. Cecilijos dienai paminėti


Medingėnų Švč. Trejybės bažnyčios choras. Barstyčių Šv. Apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios choras. Medingėnų Švč. Trejybės bažnyčios choras. Akordeonistai. Barstyčių Šv. Apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios choras. Rietavo šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios choras.


Taigi šiandien, šios išskirtinos šventės proga, kviečiame pasiklausyti sakralinės muzikos, giesmių, kurios savo prasme sutelks mus nuoširdžiai maldai.

Prieš tai trumpai noriu pristatyti, tai, kas svarbu šiai progai, Medingėnų bažnyčios instrumentą- vargonus ir čia dirbusius vargonininkus.

XVII a. pastatytoje Medingėnų bažnyčioje nauji vargonai, Rygos vargonų meistro Emilio Martino, įrengti buvo 1907 m.

Kaip ir bet koks instrumentas, taip ir vargonai neskamba, kol jų nepaliečia muziką išmanančio žmogaus rankos. Apie pačius pirmuosius Medingėnų bažnyčios vargonininkus žynių nėra išlikę. Žinoma tik, kad po studijų Klaipėdos konservatorijoje, čia iki pat savo mirties- 1937 metų, vargonavo iš čia kilęs Benjaminas Griguola. Vėliau vargonininkais dirbo Bružinskas, Kazimieras Varpiotas, Knystautas, kurį vėliau pakeitė sūnus, vėliau Tomas Kubilius. Taip pat šioje bažnyčioje vargonininkais dirbo Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios vargonininkas Juozas Barsteiga , po jo Aloyzas Meškauskas, Gabrielė Bagdonaitė, na o šiuo metu vargonais groja Gabrielė Budrytė.

Jau IV amžiuje Romos bažnyčioje buvo švenčiama šv. Cecilijos šventė. Šventoji gyveno III a. Romoje; mirė, manoma 230 m. lapkričio 22 d.

Kadangi Šv. Cecilija yra visų muzikantų globėja, šioje sakralinės muzikos šventėje turime svečių, kurie netrukus visiems dovanos nuostabių muzikos garsų puokštę. Kviečiame pasiklausyti Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio muzikos mokyklos akordeonistų ansamblio. Vadovas Juozas Barsteiga. Girdėsite Juozo Naujalio kūrinį „Svajonė“.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1206 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Sakralinės muzikos šventė Šv. Cecilijos dienai paminėti
    10 - 3 balsai (-ų)
Sakralinės muzikos šventė Šv. Cecilijos dienai paminėti. (2019 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/sakralines-muzikos-svente-sv-cecilijos-dienai-pamineti.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 27 d. 04:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo