Sakytinės kalbos etiketas


Įvadas. Kreipimasis ir prašymas. Dėkojimas. Atsiprašymas. Likėjimai. Pasisveikinimas ir atsisveikinimas. Užuojautos bei paguodos žodžiai. Pokalbio etiketas. Kaip reikšti savo nuomonę. Kaip įsiterpti į pokalbį. Kaip tapti geru klausytoju. Per daug kalbantis žmogus. Nekalbėkite užvertęs galvą arba nuleidęs. Jei kas nors kartoja savo pasakojimą. Kaip sakyti komplimentus. Kaip klausytis komplimento. Kaip perduoti komplimentą. Kaip atsakyti į keistą klausimą. Klausimas kas kiek kainavo. Kaip paprašyti mėgiamo recepto. Kaip prisipažinti kad klydote. Kaip atsiprašyti. Kaip priimti atsiprašymą. Susipažinimo žodžiai. Prisistatydami pasisakome pavardę, profesija. Susipažindinant pasakomos pristatomųjų asmenų pavardės. Mandagumo žodžiai. Veiksmažodis prašyti. Vienaskaitinė forma prašau dažnokai vartojama kanceliarinėje kalboje. Kreipdamiesi į kitus, lietuviai nuo seno yra įpratę. Yra dar kita tradicinė lietuviška mandagumo forma. Literatūra.


Išsiaiškinti pagrindinius sakytinės kalbos,etiketo reikalavimus.

Susipažinti su kasdieninėm situacijom ir pritaukyti joms sakytinės kalbos etiketą.

Tačiau tyli, jausminga užuojauta ne visur ir ne visada tinka. Juk vienaip guodžiam mums brangius šeimos narius, artimuosius, kitaip bičiulius, draugus, dar kitaip mokslo draugus, bendradarbius, kaimynus. O pagarbiems, aukšto rango žmonėms gal tik retais atvejais tinka reikšti užuojautą. Visais atvejais reikėtų reikšti užuojautą keliais sakiniais, neiškiliu balsu. Nebent atsisveikinimo kalboje, kapinėse, užuojauta velionio artimiesiems galėtų būti ir ilgesnė.

2.1 Kaip reikšti savo nuomonę

2.2 Kaip įsiterpti į pokalbį

2.3 Kaip tapti geru klausytoju

2.4 Per daug kalbantis žmogus

2.5 Nekalbėkite užvertęs galvą arba nuleidęs

2.6 Jei kas nors kartoja savo pasakojimą

2.7 Kaip sakyti komplimentus

2.8 Kaip klausytis komplimento

2.9 Kaip perduoti komplimentą

2.10 Kaip atsakyti į keistą klausimą

2.11 Klausimas kas kiek kainavo

2.12 Kaip paprašyti mėgiamo recepto

2.13 Kaip prisipažinti, kad klydote

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4231 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvile
  • Sakytinės kalbos etiketas
    10 - 8 balsai (-ų)
Sakytinės kalbos etiketas. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/sakytines-kalbos-etiketas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:20
×