Šaldytų produktų transportavimas laivais


Saldytu produktu pervezimas. Saldytu kroviniu gabenimas. Šaldytų produktų vežimas. Temperatūrinių krovinių pervežimas referatas. Kroviniu gabenimas laivais referatas. Šaldytų gaminių transportavimas konteineriais. Šaldytų produktų gabenimas. Šaldytų produktų atšaldymas. Saldytos produkcijos gabenimas. Kaip galima gabenti uzsaldytus produktus.

Įvadas. Krovinio cheminės ir fizinės savybės. Kokybės reikalavimai. Krovinio transportavimo charakteristikos. Įpakavimo būdai. Krovinio markiravimas. Laivo paruošimas krovinio priėmimui. Triumų išvalymas, vėdinimas, kita būtina priežiūra. Krovinio priežiūra pervežimo metu. Išvados. Panaudota literatūra.

Nuo tuo momento, kai prekė pristatoma transportavimui, ji tampa krovinių. Prekė, virsdama kroviniu įgauna naujų savybių, nesusijusių su vartojimo savybėmis, bet glaudžiai susijusių su jos transportavimu, tai yra, tam tikromis krovinio transportavimo savybėmis. Šios savybės parodo krovinio transportavimo sąlygas ir techniką, krovinio krovimą ir laikymą, jo sandėliavimą.

Prie rėžiminių krovinių priskiriami generaliniai kroviniai, kurių pervežimui jūros transportu reikalingas tam tikras temperatūrinis, drėgnumo ar/ir ventiliacinis režimas. Rėžiminiai kroviniai dalinami į greitai gendančius ir negreitai gendančius; reikalaujančius ventiliacijos ir nereikalaujančius, užšaldytus, atšaldytusi ir neatšaldytusi. Šiame darbe bus išnagrinėti kroviniai, priskiriami šaldomiems kroviniams, tai yra, greitai gendantys, reikalaujantys arba nereikalaujantys oro ventiliacijos, užšaldyti ir atšaldyti. Trumpiau tariant - kroviniai, kurių transportavimui būtinai reikalingi šaldymo agregatai - įrengimai tinkamos temperatūros ir drėgnumo lygio palaikymui, taip pat ventiliacijos sistemos.

Užšaldytų ir atšaldytų krovinių transportavimas vykdomas ne tik laivais refrižeratoriais (trumpiau riferiais/reefer –angl. ) bet ir sausakrūviais laivais, turinčiais šaldymo kameras ir ventiliacijos įrenginius greitai gendančių produktų laikymui.

Mūsų laikais rėžiminiai kroviniai vis dažniau vežami specialiai pritaikytais šiems tikslams konteineriais, kurie gali būti refrižeratoriniai, izoterminiai arba paprastai ventiliuojami, turintys autonominį šaldymo agregatą, ar jungiantys prie konteinerovežio centrinės šaldymo sistemos.

Tokiu būdu daugelio laivų ekipažai susiduria su rėžiminių krovinių laikymo ir pervežimo problema, tuo tarpu ir su sa cheminės rėžiminių krovinių savybės yra gana sudėtingos, nes šie kroviniai dažniausiai skirti žmonių maistui, tai yra jų sudėtis organinė. Cheminiai virsmai organiniuose kūnuose yra labai sudėtingi ir priklauso nuo daugelio faktorių. Kadangi refrižeratorinių krovinių nomenklatūra yra plati, tai visų būdingų šiems kroviniams savybių išvar. Atskirai galima įvardinti tokius krovinius kaip foto ir kino juostos, šilokas (auksinės spalvos gamtinė derva, granuliuotas lakas, kurio lydymosi temperatūra apie 40ŗc).

Kiekvieno krovinio fizikiniai bei cheminiai komponentai yra skirtingi, skirtingi ir jų transportavimo rėžimai, būdai. Neskaitant šių produktų esminių skrititai pelėsių atsiradimas ir mikroorganizmų greitas dauginimas ant produktų paviršių.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 301 KB
  • 2011 m.
  • 22 puslapiai (5480 žodžiai)
  • Asta
  • Šaldytų produktų transportavimas laivais
    10 - 1 balsai (-ų)
Šaldytų produktų transportavimas laivais. (2011 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/saldytu-produktu-transportavimas-laivais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:56
×