Salės ir lauko tinklinis palyginimas


Salės ir paplūdimio tinklinio taisyklių palyginimas. Tinklinis referatas. Lauko tinklinio stovo aukštis. Itinklinis lauko zaidimas. Sales tinklinis. Tinklinio aikstele tinklo aukstis. Papludimio tinklinio tinklo aukstis. Sales tinklinio tinklo aukstis. Pliazo tinklinio tinklo aukstis. Tinklinio tinklo aukštis.

Tiklinis. Istorija. Tinklinis lietuvoje. Paplūdymio ir salės tinklinio palyginimas. Išmatavimai. Aikštelės paviršius. Aikštelės linijos. Zonos ir aikštelės. Oro temperatūra. Apšvietimas. Tinklo aukštis. Stuktūra. Ribojančios juostos. Antenos. Papildomi įrenginiai. Stovai. Standartai. Kamuolių vienarūšiškumas. Trijų kamuolių sistema. Komandos sudėtis. Komandos išdėstymas. Apranga. Aprangos keitimas. Draudžiami daiktai. Kapitonas. Komandos vadovai. Treneris. Trenerio padejėjas. Abu žaidėjai. Taško, seto ir rungtinių laimėjimas. Taško laimėjimas. Seto laimėjimas. Rungtynių laimėjimas. Neatvykimas ir nepilnos sudėties komanda. Žaidimo sturkūra. Burtų traukimas. Pramankšta. Komandos sustojimas. Pozicijos. Žaidimo padėtys. Kamuolio lietimas. Kamuolys prie tinklo. Žaidėjas, esantis prie tinklo. Padavimas. Puolamasis smūgis. Užtvara. Taisyklių numatytos pertaraukos. Žaidimo vilkinimas. Išimtinės žaidimo pertraukos. Pertraukos tarp setų ir pasikeitimas aikštelėmis. Elgesio reikalavimai. Netinkamas elgesys ir sankcijos. Nuobaudų kortelės.

Aikštelės paviršius turi būti lygus,horizantalus ir vienodas.Draudžiama žaisti slidžioje ir nelygioje aikštelėje. Uždaruose patalpuose aikštelė turi būti šviesios spalvos.

Aikštelė turi būti iš išlyginto smėlio,kuo galima lygesnė ir vienarūšė.

Ribojančios linijos: yra dvi šoninės ir dvi galinės linijos.Visos keturios linijos priklauso žaidimo aikštelės pločiui.

Vidurio linija: jos ašis skiria aikštelę i dvi lygias 9x9 dalis.Ji eina po tinklu nuo vienos šoninės linijos iki kitos.

Puolimo linija: jos pabaiga yra 3m. nuo vidurio linijos ašies.Pažymi kiekvienos aikštelės priekinę zoną.

Puolimo linija nuo šoninių aikštelės linijų yra pratęsiama punktirine linija, susidenčia iš penkių 15cm ilgio ir 5cm pločio linijų,nupieštų kas 20cm viena nuo kitos, kurios bendras ilgis 1,75m.

Priekinė(puolimo) zona: ribojama vidurio ašies linijos ir puolimo linijos.Ji tęsesi nusibrėžtą nuotolį nuo šoninių linijų iki laisvosios zonos pabaigos.

Padavimo zona: 9m pločio laukas už galinės linijos. Iš šonų ją riboja dvi 15cm. ilgio linijos, nubrėžtos 20cm atsumu nuo galinės linijos. Padavimo zona tęsiasi iki laisvosios zonos pabaigos.

Keitimo zona: ją riboja abiejų puolimo linijų punktiriniai pratęsimai ir ji tęsiasi iki teisėjo sekretoriaus staliuko.

Nuobaudų aikštelė: 1x1 didžio,aprūpintos po dvi kėdes ir jos yra už įsivaizduojamo galinių linijų pratesimo.Jos gali būti pažymėtos 5cm pločio raudonomis linijomis.

Pramankštos zona: 3x3 zona,kuri yra kampuose už laisvosios zonos,atsarginių žaidėjų suoliukų pusėje.

Turi būti nuo 1000 iki 1500 liuksų,matuojant 1m aukštyje nuo žaidibynės aikštelės paviršiaus.

Žaidžiant naktį-1000 iki 1500 liuksų,matuojant 1m aukštyje nuo žaidibynės aikštelės paviršiaus.

Tinklo galuose aukštis turi būti vienodas ir neviršiti ofecialaus aukščio daugiau kaip 2cm.

Tinklo plotis - 1m.,ilgis - 9,50-10m.,( 25 – 50 cm nutolęs nuo ribojančių juostų), sudarytas iš 10cm kvadratinės juodos spalvos akutės.

Pagamintos iš stiklo pluošto ar panašios medžiagos.Dvi antenos tvirtinamos priešingose tinklo pusėse išilgai ribojančių juostų išorinio krašto. Keviena antena iškilusi virš tinklo 80cm.

Šiuo atvėju yra 6 kamuolių padavinėtojai: po 1 žaidimo aikštelės kampuose ir po 1 už kekvieno teisėjo .

Vienas iš žaidėjų (ne Libero) yra kapitonas, kuris įrašomas į varžybų protukolą.Komandos kapitonui ir treneriui pasirašius rungtynių protukolą,keisti komandos sudeties nebegalima.

Atsarginiai žaidėjai turi būti ant suoliuko arba būti savo pramankštos zonoje.Atsarginių žaidėjų suolelis yra už laisvosios zonos ribų šalia sekretoriaus staliuko.Atsarginiai žaidėjai gali mankštintis be kamuolių,pramankštos zonoje.Per pertaukas tarp setų galima mankštintis su kamuoliais.

Žaidėjų apranga – marškinėliai, kelnaitės, kojinės, ir sportiniai bateliai.Visų žaidėjų aprangos spalva ir dizainas turi būti venodas,išskyrus „Libero“. Avalynė turi būti lengva,patogi,guminiais arba odiniais padais.

Marškinėlių numeriai- 1-18. Nemeriai turi būti išdėstyti marškinėlių centre priekyje ir nugaros.Numeriai turi skirtis nuo marškinėlių spalvos.

Numeriai turi būti pakartoti ant kelnaičių , ant dešinės kojos.Numerių aukštis- 4-6cm., linijų plotis- 1cm.

Marškinėliai arba kelnaitės turi turėti numerius 1 ir 2.Jis turi būti ant krūtinės arba ant kelnaičių priekio.

Esant šaltam orui galima žaisti su treniruočių kostiumais,bet tik tada jei jie yra visos komandos vienodi ir atitinka numeracijos reikalavimus.

Žaidžiant rungtynes ir būdamas aikštelėje kapitonas yra varžybų kapitonas. Jei kapitono nėra aikštelėje,jis arba treneris turi paskirti kitą žaidėją,kuris atliks varžybų kapitono pareigas.(išskirus Libero)

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (7589 žodžiai)
  • Sandra
  • Salės ir lauko tinklinis palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Salės ir lauko tinklinis palyginimas. (2013 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sales-ir-lauko-tinklinis-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:59
×