Šalies ir ES gyventojų migracijos dinamikos priežasčių analizė


Šalies ir ES gyventojų migracijos dinamikos priežasčių analizė. Tyrimo aktualumas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo objektas. Darbo metodai. Pagrindinės migraciją aiškinančios teorijos. Neoklasikinė ekonomikos teorija. Dviejų darbo rinkų teorija teigia. Migracijos tinklo teorija. Migracijos sistemų teorija. Pasaulio sistemų teorija. Naujoje namų ūkio teorijoje. Tinklinė migracijos teorija. Institucinė migracijos teorija. Stūmos ir traukos dėsniai Stūmimo veiksniai. Traukos veiksniai. Statistiniai tyrimo metodai. Dinamikos eilutės. ), dinamikos eilutės pavyzdys ( Lietuva Metai laiko charakteristika 2008 2009 2010. ), dinamikos eilutės pavyzdys ( ES Metai laiko charakteristika 2008 2009 2010. Sumuotos intervalinės dinamikos eilutės pavyzdys ( Lietuva Metai laiko charakteristika 2008. Sumuotos intervalinės dinamikos eilutės pavyzdys ( ES Metai laiko charakteristika 2008. Absoliutus lygio padidėjimas sumažėjimas prieaugis. Didėjimo kitimo tempas. Padidėjimo prieaugio tempas rodo. Pagreičio koeficientas. Padidėjimo tempo % absoliuti reikšmė. Vidutinis dinamikos eilutės lygis. Vidutinis absoliutus padidėjimas sumažėjimas. Vidutinis didėjimo tempas. Ekstrapoliacija Ekstrapoliacija. Ekonominių reiškinių ryšys. Koreliacijos koeficiento reikšmių skalė Ryšio glaudumo rodikliai. Ryšio stiprumo charakteristika. Tiesinis trendas ir jo skaičiavimas. Tiesinė trendo funkcija. Tiesinės trendo funkcijos skaičiavimas. Lietuvos emigracija. Metai Emigravusių skaičius , yt t2 Y * yt. Prognozė 2013. 48474 + 4606 3 *. Prognozė 2014. 48474 + 4606 3 *. Tiesinės trendo funkcijos skaičiavimas. ES emigracija. Metai Emigravusių skaičius , yt t2 Y x yt. Prognozė 2013. 1202060 157850 * 3 = 1675610 Prognozė 2014. 1202060 157850 * =.

Kokios yra žmogaus migracijos ir siunčiamos ir / ar priimančiosios šalies efekto priežastys? Judėjimas toli nuo namų ieškant geresnės vietos tampa įprasta. Pasaulio mobilumo paprastumas leidžia žmonėms judėti į tolimas vietas visame pasaulyje .Žmogaus migracijos lygis išaugo dėl daugelio veiksnių. Yra keletas veiksnių, kurie sudaro sąlygas žmonėms migruoti iš vienos šalies į kitą. Yra traukos ir stūmimo veiksniai, kurie apima kiekvieną iš šių priežasčių. Priežastys apima socialinius, politinius ir ekonominius aspektus; poveikis taip pat skiriasi, tiek siunčiančių ir priimančių šalių.

Pirma, žmogaus migracija dėl socialinių veiksnių, tokių kaip, rasizmo, seksizmo ir religijos.Stumimo veiksnys socialiniu požiūriu yra tai, kad žmonės yra diskriminuojami savo tėvynėje. Šie žmonės, šalyse yra traktuojami neteisingai dėl jų skirtumo ir, kad jų yra mažas skaičius. Be to, LGBT santykių nepritarimas sukelia žmonių migraciją toli nuo savo tėvynės. Religiniai klausimai, kurie gali sukelti ginčų, sukels žmonių, kurie nori išvengti įsitraukimą į religinių konfliktų lauką migraciją į saugesnę vietą. Daugelis šių žmonių siekia laisvės socialinių gyvenimo aspektų. Tempimo veiksniu persikelti į kitą šalį, pavyzdžiui, JAV, Brazilija ir Argentina, gali tapti leistinas LGBT statusas. Žmonės dažnai ieško prieglobsčio šalyse, kurios yra labiau atviros ir priima juos už tai kokie yra, nepaisant jų rasės ar religijos.

Be to, žmonės migruoja iš savo tėvynės, nes kyla politiniai klausimai.Pagrindinė priežastis yra nesutarimas dėl vyriausybės taisyklių. Vyriausybės nestabilumas, karas ir priespauda prisideda prie stumimo veiksnių migracijai. Karai sukelia mirt nekaltų žmonių, taigi geriau jei tik yra galimybė palikti šalį kol dar yra tokia galimybė.

Be to, žmonės migruoja visame pasaulyje dėl traukimo veiksnių , tokių kaip aukštesnio gyvenimo lygio ir geresnių pajamų, o skurdas ir nedarbas prisideda prie stumimo veiksnių. Kai kurie žmonės taip pat išnaudoja progą kitoje šalyje pasiekti geresnių rezultatų profesinėje ar talentų srityje, ko jų šalis negali suteikti ar nebūtų taip vertinami.

Institucinė migracijos teorija pabrėžia įvairialypį organizacijų vaidmenį, pradedant savanoriškomis humanitarinėmis pagalbos organizacijomis, baigiant privačiomis „juodosios rinkos“ migrantams „paslaugas“ teikiančiomis įmonėmis. [3]

Socialinių reiškinių apimties kitimas laiko atžvilgiu yra vadinamas dinamika. Skaitinė tokių rodiklių seka laiko atžvilgiu vadinama dinamikos eilute. Toliau pateiktas dinamikos eilutės pavyzdys.

Metai (laiko charakteristika)

Dinamikos intervalinės eilutės rodo reiškinių apimtį per tam tikrą laikotarpį. Pavyzdžiui, vandens sunaudojimas per parą, pinigų srautų apimtis per savaitę, klientų skaičius per mėnesį, emigravusių asmenų skaičius per metus. [7]

  • Microsoft Word 322 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (3042 žodžiai)
  • Universitetas
  • Menulike
  • Šalies ir ES gyventojų migracijos dinamikos priežasčių analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šalies ir ES gyventojų migracijos dinamikos priežasčių analizė. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/salies-ir-es-gyventoju-migracijos-dinamikos-priezasciu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:34
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo