Šalies rizikos vertinimas


Įvadas. Šalies rizikos samprata. Europos Sąjungos finansų sistemos sisteminė rizika. Šalies rizikos rūšys. Šalies rizikos skirstymas. Šalies rizikos vertinimas. Šalies riziką įvertinantys indeksai. Kelių šalių pagrindiniai ekonominiai rodikliai. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – išanalizuoti šalies rizikos sampratą, nustatyti pasitaikančias rizikos rūšis ir rizikos valdymo priemones, o taip pat nustatyti šalies rizikos vaidmenį tarptautiniuose finansuose.

Tyrimo objektas – šalies rizika ir jos rūšys.

Darbo uždaviniai :

Išnagrinėti šalies rizikos sampratą.

Išnagrinėti šalies rizikos valdymo priemones.

Išsiaiškinti kokie yra šalies riziką vertinantys indeksai.

Rizikos poveikis gali būti teigimas, t.y. gali sudaryti nenumatytas verslo galimybes, tačiau gali būti ir neigiamas – nulemti nuostolius, žalą.

Atsižvelgdama į ekonominius, rinkos ir institucinius pokyčius, ESRV pakoregavo savo rizikos vertinimą, palyginti su ankstesne metų ataskaita. ESRV požiūriu, rizika, susijusi su makrofinansine aplinka (pasaulio finansų rinkos perkainojimas, makroekonomika, valstybės skolos krizės paaštrėjimas ir finansų rinkos struktūra), yra didesnė nei prieš metus.

Grynoji – siejama tik su nuostoliais.

J. Vaughan skirsto šalies riziką į valiutos kurso keitimo riziką ir politinę riziką, W. Ting į valiutinę (ją laiko ir politinė), technologinę, ekonominę bei tarptautinių finansų riziką, J. Glen į ekonominę ir politinę riziką. Kitas autorius skirsto šalies riziką taip:

Tai keli pagrindiniai rodikliai, kuriuos stebint galima numatyti vieną ar kitą veiksmą, galima pasakyti kokioje situacijoje šalis, ką reikiia keisti, ką reikia pagerinti.

Lyginant lenteles galima teigti, kad Italijos valstybės skola šiame valstybių sąraše yra didžiausia, o mažiausia Rusijos. Tiek Švedijos, tiek Lietuvos valstybės skola yra labai labai panaši, biudžeto balansai yra minusiniai. BVP augimas kiekvienoje šalyje yra labai skirtingas ir tai priklauso tik nuo kiekvienos šalies veiksmų, lygio ir t.t. Didžiausia infliacija vyrauja Rusijoje, o mažiausiai dažniausiai Švedijoje.

Šalies riziką stebintys ir veiksmus atliekantys žmonės, institucijos yra kiekvienoje šalyje. Šalies riziką įvertinti reikia numatyti ekonominių ir politinių veiksmų poveikį, panaudoti atitinkamus teorines koncepcijas. Būtent drastiški pokyčiai užsienio šalių politinėse struktūrose paskatino kompanijas įsteigti analitinius padalinius įmonės viduje. Numatant vienokias ar kitokias rizikas šalis gali imtis priemonių jų palengvinimui ar iš vis nebuvimui. Pagrindinės šalies rizikos veiksnių grupės: politiniai ir politikos, ekonominiai, finansiniai. Šalies rizika galima nagrinėti makro ir mikro lygyje. Svarbiausia, kad vykstant naujovėms, žinant savo klaidas galima viską tik gerinti ir taip sumažinti šalies riziką.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2689 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Šalies rizikos vertinimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Šalies rizikos vertinimas. (2016 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/salies-rizikos-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:28
×