Šalinimo sistema skaidrės


Biologijos skaidrės.

Šalinimo sistema. Pamokos tikslai ir uždaviniai. Integracija. Medžiaga ir priemonės. Organizme vykstant medžiagų apykaitai, susidaro šalutiniai ir tarpiniai produktai, kurių dalis turi būti pašalinta. Vienaląsčiai organizmai nereikalingas medžiagas šalina. Augalai šalina. Šalinimo sistema. Kraujo filtravimas. Inkstų endokrininė funkcija. Inkstai. Inksto dalys. Inkstą sudaro. Nefrono sandara. Šlapimo susidarymas. Filtracija nefrono kapiliarų kamuolėliuose. Inkstų kanalėlių membranų laidumas. Organizmo druskų reguliavimas. Šlapimo susidarymo reguliavimas. Šlapinimosi mechanizmas. Gliukozės reabsorbcijos sutrikimai. Inkstų akmenligė. Inkstų akmenligės galimos priežastys. Organų ir organų sistemų įtaka homeostazei. Šlapimo analizatoriaus pagalba šlapime nustatomi šie rodikliai. Šlapimo šalinimas. Kvėpavimo sistema. Oda kaip šalinimo organas. Žarnynas. Kepenų vieta organizme. Kirmėlių šalinimo organai. Vabzdžių šalinimo organai. Druskų pašalinimas iš. paukščio organizmo. Sąvokos.


Įsiminami šalinimo organai ir jų šalinamas medžiagas. Suvokiama medžiagų apykaitą žmogaus organizme kaip procesą, padedantį palaikyti organizme pusiausvyrą.

Organizme vykstant medžiagų apykaitai, susidaro šalutiniai ir tarpiniai produktai, kurių dalis turi būti pašalinta.

Vandenį ir šilumos perteklių per žioteles; Ligų sukėlėjus, nereikalingas medžiagas, rudenį numesdami lapus.

Plėvė, atliekanti apsauginę funkciją žievė, kurioje vyksta kraujo filtravimas šerdis, kurioje vyksta šlapimo koncentravimas geldelė, į kurią patenka susidaręs šlapimas.

Šlapimo susidarymas vyksta trimis etapais (schema). Filtracija – tai mažų molekulių judėjimas pro kapsulės sienelę, kurį sukelia kraujospūdis. Įsiurbimas, kai medžiagos pro proksimalinio vingiuoto kanalėlio sieneles juda į gretimus tarpvamzdelinius kapiliarus. Šalinimas – medžiagų pernaša į kanalėlio spindį.

Tai mažų molekulių pro kapsulės sieneles judėjimas, kurį sukelia kraujospūdis. Dėl jo vanduo, maisto medžiagos, druskos ir atliekos pereina iš kamuolėlio į kapsulės vidų. Taip susidaro filtratas. Kapsulės sienelės 100 kartų labiau pralaidžios už kapiliarų sieneles. Susidaręs filtratas teka į vingiuotą kanalėlį.

Inkstų kanalėliuose vyksta įsiurbimas. Pro jų membranas aktyviai yra pernešami natrio ir chloro jonai. Tuomet osmosinis slėgis jau yra toks, kad vanduo pasyviai teka iš inksto kanalėlio į kraują. Vingiuotuose kanalėliuose reabsorbuojama apie 60-70% druskos ir vandens. Į kraują grįžta aminorūgštys, gliukozė, fosforas, albuminas ir kt.

  • Biologija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Viktorija
  • 54 puslapiai (1297 žodžiai)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 2675 KB
  • Šalinimo sistema skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Šalinimo sistema skaidrės. (2016 m. Balandžio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/salinimo-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:34