Šalių analizė


Įvadas. Airija. Bendra informacija. Ekonomika. Nedarbo lygis. Pramonė. Eksportas ir importas. Ryšys su Lietuva. Kova su krize. Įmonės Airioje. Turizmas. Barenas. Niugrendžas. Banračio pilis. Mohero uolos. Izraelis. Bendra informacija. Ekonomika. Nedarbo lygis. Pramonė. Eksportas ir importas. Ryšys su Lietuva. Kova su krize. Įmonės Airijoje. Turizmas. Tel Avivas. Negyvoji jūra. Bahajų sodai. Akas. Įdomu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiandieniniame mūsų pasaulyje neišvengiamai vyksta labai daug veiksnių, lemiančių nesustabdomą globalizaciją, tautų maišymąsi ir panašius reiškinius. Ko gero, būtent dėl šių priežasčių, kuo toliau, tuo labiau turėtų darytis aktualu, vis dažniau stengtis išskirti bei pabrėžti kiekvienos šalies savitą specifiką, bruožus.

Šiuo savo darbu stengsiuosi būtent tai ir padaryti, aptardama dvi, visiškai skirtingas šalis: Airiją ir Izraelį. Mano darbo tikslas yra, aptarti kiekvienos šalies bendrus bruožus, išanalizuoti jų ekonominius rodiklius, bei patekti jų unikalias vietas, kurias gali aplankyti kiekvienas žmogus.

Mokesčiai. Įmonių pelno mokestis lygus 12.5%, fizinių asmenų pajamų mokestis atitinkamai – 20% ir 42%. Pridėtinės vertės mokesčių tarifai yra 13.5% ir 21%.

2013m. Lietuvos eksportas sudarė beveik 0,36% viso Lietuvos eksporto (28 vieta). Pagrindinės eksporto prekės: telefonų aparatai, megztiniai, mineralinės trąšos ir t.t.

2013m. Lietuvos importas iš Airijos sudarė beveik 0,23% viso Lietuvos importo (28 vieta). Pagrindinės importo prekės iš Airijos: šaldytuvai, telefono aparatai, kvapniųjų medžiagų mišiniai.

CRH tarptautinė statybinių medžiagų grupė. Joje dirba apie 76.000 žmonių per 3600 darbo vietų 36 šalyse. Grupė buvo suformuota per susijungimo 1970 metais iš dviejų pirmaujančių Airijos valstybinių įmonių, Cement Limited (įsteigta 1936) ir Roadstone Limited (1949). Ji yra įsikūrusi Dubline.

"Pfizer" yra mokslinių tyrimų farmacijos tarptautinė įmonė, kuri buvo viena iš pirmųjų farmacijos bendrovių įsikurti Airijoje (1969). Airijos operacijos yra gaminti Pfizer perkamiausių ir naujausių vaistų, įskaitant Viagra (Urologijos), Sutent (onkologijos), Enbrel (reumatologija) ir Prevenar (vakcinų). Airija yra viena iš pirmaujančių gamybos bazė Pfizer pasaulyje, eksporto į pasaulines rinkas.

ECI Telecom pristato išsamias tinklų sprendimų paslaugas teikėjams visame pasaulyje. ESI buvo įkurta 1961 metais kaip pažangių telekomunikacijų įrangos gamintojas. Bendrovė teikia, naujos kartos paketinio optinių transporto produktus, iš SDN / NFV įvairių programų, išsamią kibernetinio saugumo sprendimų ir visą spektrą profesionalių paslaugų. Šiandien ji tarnauja vežėjų ir paslaugų teikėjų įvairiuose sektoriuose: Kabelinė / kelis sistemos operatorius, bevielis / mobiliojo ryšio paslaugų teikėjų, komunalinės paslaugos, vežėjų, duomenų centrų, vyriausybės ir gynybos subjektų visame pasaulyje. Dėmesys yra teikti iki galo sprendimus įvairių žaidimų paslaugoms, verslo paslaugoms, balso paslaugoms, mobiliojo ryšio tranzitinio tinklo, utelco ir tinklo saugumą.  ESI turi daugiau nei 1700 darbuotojų, biurus daugiau nei 20 šalių ir plėtros centrus Indijoje, Kinijoje ir Izraelyje.

The Israel Electric Corp yra vienintelė integruota elektrinė, kuri generuoja, perduoda ir iš esmės paskirsto visą elektros energiją, naudojamą Izraelio valstybėje. Izraelio valstybė valdo maždaug 99,85% bendrovės.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 578 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (6027 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gaisai
  • Šalių analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Šalių analizė. (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/saliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:16
×