Šalių kultūriniai skirtumai


Prancūzija. Vokietija. Italija. Japonija. Jungtinė karalystė. JAV. Rusija. Danija. Graikija. Ispanija. Olandija. Suomija. Švedija. Airija. Belgija. Kinija. Indija.


PRANCŪZIJA

Vėlavimas iki 10 minučių yra toleruojamas. Svarbūs asmeniniai ryšiai, pažintys. Jie vertina verslo partnerius, kurie pateikia logiškus argumentus ir geba suvokti perspektyvas, todėl labai mėgsta debatus. Prieš dalykinį pokalbį šios šalies atstovai nori kuo geriau pažinti partnerį, tačiau lengviems pašnekesiams skirtas laikas trumpesnis negu kai kuriose šalyse. Vyrauja konservatyvus aprangos kodas: vyrai dažniausiai vilki tamsių spalvų drabužius, moterys – šviesesnių tonų, išskyrus šalies pietuose, kur dėvimi kasdieniškesni drabužiai. Nesikreipkite į žmones vardu. Su nepažįstamaisiais elgiasi oficialiai. Jie yra nubrėžę griežtas ribas tarp verslo ir asmeninio gyvenimo, todėl nepripažįsta familiarumo ir draugysčių. Labiausiai puoselėjamos vertybės yra padorumas, mandagumas, pagarba, privatumas, individualumas ir taisyklių bei normų laikymasis. Netgi kolegos, privačioje erdvėje vienas į kitą besikreipiantys vardu, viešumoje turėtų kreipti pavardėmis. Dovanos: Vertinami suvenyrai, šalį pristatančios knygos. Pagal šios šalies etiketą kartu su dovana negalima įteikti savo vizitinės kortelės.

ITALIJA

Jie linkę plėtoti verslą su žmonėmis, kuriuos pažįsta ir kuriais pasitiki. Lygiai taip pat pirmenybę jie teikia bendravimui akis į akį, todėl siekiant užmegzti tvirtus verslo ryšius reikia nusiteikti kurį laiką praleisti šioje šalyje, mezgant ir stiprinant verslo pažintis. Rekomenduojama skirti laiko ir pasidomėti būsimų verslo partnerių šeima bei asmeniniais pomėgiais. Tai padės užmegzti ilgalaikę ir tvirtą partnerystę. Punktualumo sąvoka traktuojama pakankamai laisvai. Šios šalies atstovai yra energingi, entuziastingi kalbėtojai. Verslininkų bruožas yra ekspresyvumas komunikuojant. Jie itin raiškiai reiškia emocijas, gestikuliuoja rankomis ir naudojasi iškalbos dovana. Jie greitai mąsto ir gali nuspėti, ką ketinate jiems sakyti jums dar minties nepabaigus. Tiesioginis akių kontaktas reiškia domėjimąsi pašnekovo žodžiais, o nepastovus akių kontaktas įspėja apie susidomėjimo stoką. Ar rengsitės konservatyviai, ar vilkėsite vardinius kostiumus, turėkite omenyje, kad bus kreipiamas dėmesys į jūsų stilių. Likus kelioms dienoms susitikimas patikslinamas telefonu arba faksu. Jeigu nepriekaištingai nemokate jų kalbos, patartina nusisamdyti vertėją. Verslininkai dažnai kelia balso toną, bet tik norėdami būti išgirsti, o ne todėl, kad pyksta. Šios šalies žmonės yra labai vaišingi ir dažnai savo partnerius kviečia pietauti į restoranus. Atsisakymas gali būti palaikytas įžeidimu. Dovanos: alkoholis arba suvenyrai iš jūsų šalies – tinkamiausios dovanos.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (6919 žodžiai)
  • Universitetas
  • Radvile
  • Šalių kultūriniai skirtumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Šalių kultūriniai skirtumai . (2019 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/saliu-kulturiniai-skirtumai.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 22:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo