Šalių papročiai


Įvadas. Lietuvių tradicijos ir papročiai. Prancūzų tradicijos ir papročiai. Italų tradicijos ir papročiai. Išvados. Naudota literatūra.


„Be praeities nebus ateities!“. Labai taiklus ir prasmingas šūkis. Juk kiekviena tauta turi savo istoriją, savo didvyrius ir išdavikus. Žinoti savo istoriją, šaknis yra kiekvieno sąmoningo tautos piliečio pareiga. Tradicijos supažindina žmones su kultūros vertybėmis, padeda pažinti savo tautos kultūros paveldą ir gyvąją tradiciją, formuotis tautinei savimonei, etniniam kultūros ugdymui. Kiekviena pasaulio šalis taip pat turi savo tradicijas, papročius, kurios mums, lietuviams, atrodo neįprastos, kartais juokingos ar šokiruojančios.

Referate aprašysiu trijų tautų — lietuvių, prancūzų ir italų — papročius ir tradicijas, jas palyginsiu. Pasirinkau šią temą, nes man ji pasirodė įdomi. Pavyzdžiui, kalėdines dovanas Lietuvoje randame po eglute, Prancūzijoje — prie židinio pastatytuose batuose, o Italijoje — vaikai tiesiog rašo meilės laiškus tėvams.

Lietuvoje esame įpratę prie savų tradicijų, jos mums yra įprastos ir mielos širdžiai. Nuvykę į Italiją, miesto gatvėmis tektų vaikščioti labai atsargiai, nes galėtume lengvai tapti norinčių apsikuopti italų aukomis. O Prancūzijoje, atvykę į svečius, net nerastume papuoštų, žibančių eglučių, pamatytumėme tik prie židinio padėtus batus su dovanomis. Kiekviena šalis savo tradicijose, mūsų akimis, turi ir privalumų, ir trūkumų, dėl kurių galime tiek džiaugtis, tiek nusivilti. Tą patį pasakytų ir prancūzai, ir italai — juk savo šalies tradicijos — pačios artimiausios.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1471 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolina
  • Šalių papročiai
    10 - 10 balsai (-ų)
Šalių papročiai. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/saliu-paprociai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 19:14
×