Šalių valiutų devalvacijos priežastys ir pasekmės


Įvadas. Devalvacijos teoriniai aspektai. Devalvacijos samprata. Valiutos kurso režimai ir palūkanų pariteto sąlyga. Devalvacijos įvykimo scenarijai. Baltarusijos rublio devalvacijos priežastys ir pasekmės. Baltarusijos ekonominių tendencijų analizė. Baltarusijos rublio devalvacijos priežastys. Baltarusijos rublio devalvacijos pasekmės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Devalvacija nėra labai senas reiškinys pasaulinėje ekonomikoje. Tik devintajame bei dešimtajame dešimtmečiuose įvykusios ekonominės krizės privertė kiek rimčiau pažvelgti į devalvacijos reiškinį. Buvo atlikta daugybė analizių, tiriančių visas paskutinių kelių dešimtmečių krizes bei bandoma įvertinti visas devalvacijos pasekmes ekonomikoms.

Visai nesenai tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio valstybėse vyko diskusijos dėl šalių valiutų devalvavimo. Šios diskusijos vyko dėl tuo metu prasidėjusios ir besitęsiančios pasaulinės ekonominės krizės. Vis dėlto keletui šalių nepavyko išvengti tokio nepageidaujamo reiškinio kaip valiutos devalvavimas, o Lietuva išsisuko tik „per plauką“.

Darbo objektas. Šalių valiutų devalvacijos priežastys ir pasekmės.

Darbo tikslas. Susipažinti su teoriniais devalvacijos realizavimosi priežasčių bei pasekmėmių aspektais. Išsiaiškinti, kokios priežastys lėmė kaimyninės Baltarusijos rublio devalvaciją ir kokias tai sukėlė pasekmes.

Darbo uždaviniai.

1.Pateikti kelių autorių devalvacijos sampratą;

2.Išsiaiškinti, kokie valiutos kursai egzistuoja pasaulinėje ekonomikoje;

3.Susipažinti su palūkanų pariteto sąlyga;

4.Išsiaiškinti pagrindinius devalvacijos įvykimo scenarijus;

5.Pateikti Baltarusijos ekonominę situaciją pasaulinės ekonominės krizės laikotarpiu (2008 – 2009 metai);

6.Aprašyti, kokios priežastys sukėlė Baltarusijos rublio devalvaciją;

7.Išsiaiškinti, kokias pasekmes Baltarusija patyrė po nacionalinės valiutos nuvertėjimo;

8.Pateikti išvadas.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 388 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (4863 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Šalių valiutų devalvacijos priežastys ir pasekmės
    10 - 2 balsai (-ų)
Šalių valiutų devalvacijos priežastys ir pasekmės. (2014 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/saliu-valiutu-devalvacijos-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:02
×