Šalkauskio filosofinės ir pedagoginės idėjos bei ryškiausi jo pedagogikos veikalai


S. Šalkauskio filosofinės ir pedagoginės idėjos bei ryškiausi jo pedagogikos veikalai. Kilmė. S. Šalkauskio šeima. S. Šalkauskio išsilavinimas. S. Šalkauskio filosofinės ir pedagoginės idėjos. S. Šalkauskio pedagoginė veikla. Ryškiausi pedagoginiai veikalai. S. Šalkauskio atminimas. Naudota literatūra ir šaltiniai.


Gimė 1886 metų gegužės 16 dieną Ariogaloje. Tėvas buvo kilęs iš pasiturinčių ūkininkų, motinos protėviai – iš garsios XIV- XVI amžių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Goštautų giminės. Buvo antrasis gausioje devynių vaikų šeimoje.

1927 metais S. Šalkauskis vedė savo studentę Juliją Paltarokaitę (1904–1994). Panevėžyje juos sutuokė vyskupas Kazimieras Paltarokas. Turėjo vieną vaiką, -Julių Šalkauską.

Visą savo dvasinį ir materialinį pajėgumą aukojo šalies labui. Filosofiją jis pavertė tautos auklėjimo priemone. Savo idėjomis jis siekė atskleisti optimalų kelią į tiesą, į kultūrinį gyvenimą. Daug dėmesio skirdavo pedagoginei veiklai. Nuo 1921 me­tų Lietuvos universitete jis skaitė kultūros filosofijos, gnoseologijos, lo­gikos, estetikos, pedagogikos, bendrosios mokslinio darbo metodikos. S. Šalkauskis turbūt vie­nintelis perpynė pedagogikos problemas reikšmingu kultūros filosofijos audiniu. Dėka šios filosofijos jo pedagogika tapo iš esmės prasmingesnė ir įterpta į daug platesnį žmogaus dvasinio gyvenimo kontekstą.

  • MS PowerPoint 432 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (519 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Šalkauskio filosofinės ir pedagoginės idėjos bei ryškiausi jo pedagogikos veikalai
    10 - 1 balsai (-ų)
Šalkauskio filosofinės ir pedagoginės idėjos bei ryškiausi jo pedagogikos veikalai. (2019 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/salkauskio-filosofines-ir-pedagogines-idejos-bei-ryskiausi-jo-pedagogikos-veikalai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 17:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo