Salomėja Nėris. Eilėraščio “Dainuok,širdie,gyvenimą” analizė


Dainuok širdie gyvenimą interpretacija. Salomėja nėris dainuok širdie gyvenimą. Dainuok širdie gyvenimą. Salomeja neris dainuok sirdie gyvenima analize. Dainuok sirdie gyvenima analize. Salomeja neris dainuok sirdie gyvenima eilerastis. Dainuok sirdie gyvenima rinkinys. Duok sirdie gyvenima analize. Salomeja neris eilerascio analize. Ir dainuok .... gyvenimą.

Eilėraščio “dainuok, širdie, gyvenimą” analizė. Maskvoje buvo išleistas s. Nėries eilėraščių rinkinys ‘dainuok,širdie,gyvenimą’. Pagrindinis viso rinkinio eilėraštis yra ‘dainuok,širdie,gyvenimą ‘. Jau pavadinimas – raktas į viso kūrinio prasmės suvokimą. Eilėraštis gimė,susimaišius išgyventiems karo įvykiams su tėvynės ilgesiu. Jis tarsi neturi pradžios,yra tos pačios nuotaikos tąsa,o kartu ir priešprieša. Poetė atveria savo širdį ,išlieja susikaupusius jausmus:liūdesį,džiaugsmą. Išgirstame kreipinį,kuriuo pasakoma,kad bus kalbama apie jausmus,kurie žinomi ir suprantami tik pačiam lyriniam subjektui:. Dainuok,širdie,gyvenimą. Tai ir liepimas ,ir reikalavimas,kuris susiformuoja tarsi ant ribos. Iš vienos pusės rūstūs laiko reikalavimai poezijai,o iš kitos labai asmeniškas,iškentėtas ir subrandintas įsakymas sau. Lyrinio herojaus jausmai tikri,nepameluoti,be abejo,išgyventi,patirti. Žodis “gyvenimas”simbolizuoja poetės patirtį. Širdis turi prabilti kitaip,kitu balsu,tvirčiau.
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (341 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Salomėja Nėris. Eilėraščio “Dainuok,širdie,gyvenimą” analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Salomėja Nėris. Eilėraščio “Dainuok,širdie,gyvenimą” analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/salomeja-neris-eilerascio-dainuoksirdiegyvenima-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:44
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo