Salomėja Nėris referatas


Referatas apie salomeja neris. Referatas salomėja nėris panevėžyje. Referatas apie salomeja neri. Sukilo prieš valstybiškai nusistovėjusų vertybių skalę. Referatas vertybės salomėjos kūryboje. Referatas - salomeja neris. Salomejos neries vertybes rasinys. Salomeja neris iskeliamos vertybes. Salomeja neris vertybes. Salomeja neris referatai.

Dramatiškų vidinių lūžių poetė, sukūrusi sugestyvios potekstės ir trapaus melodinio virpesio eilėraštį, kuriam keletą dešimtmečių teko reprezentuoti prieškario poetinę kultūrą (išėmus iš bibliotekų a. Miškinio, j. Aisčio, b. Brazdžionio knygas) ir legalizuoti jos tąsą sovietinėje lietuvoje. Vienintelė iš neoromantikų, ateitininkė ir „šatrijos" auklėtinė, sukilo prieš valstybiškai nusistovėjusių vertybių skalę (tėvynė + dievas), ieškodama išganingų pasaulio raidos perspektyvų socializmo teorijoje ir praktikoje. Talentingiausią xx a. Lietuvių poetė pateko į žiaurias istorijos peripetijas, įstūmusias ją į žūtbūtinius apsisprendimus (arba tauta, arba socializmas), į didžiules psichologines įtampas, kurios neleido atslūgti jos kūrybiniam potencialui, o plėtė jį naujomis kryptimis.

Miškinio, j. Aisčio, b. Vienintelė iš neoromantikų, ateitininkė ir šatrijos auklėtinė, sukilo prieš valstybiškai nusistovėjusių vertybių skalę (tėvynė + dievas), ieškodama išganingų pasaulio raidos perspektyvų socializmo teorijoje ir praktikoje. Talentingiausią xx a.

Baigusi 1928 m. Kauno universiteto teologijos-filosofijos fakultete germanistikos ir lituanistikos studijas, nėris mokytojavo lazdijuose, panevėžyje, Kaune. Mokėsi vokiečių ir prancūzų kalbų kursuose vienoje bei paryžiuje. Likusi be darbo po antiburžuazinio pareiškimo trečiame fronte 1931 m. Vertė religinio turinio beletristiką kazimiero draugijos leidyklai. 1940 m. Rugpjūčio d. Ssrs aukščiausiosios tarybos sesijoje, įjungiant Lietuvą į ssrs sudėtį, skaitė pagal v. Dekanozovo nurodymą parašytos poemos apie staliną ištrauką. Karo metais gyveno penzoje, ufoje, maskvoje. Sovietiniai bombonešiai, atskridę ligi hitlerininkų okupuotos Lietuvos, barstė atsišaukimus su jos eilėraščių tekstais.

negaliu padaryt iš savęs realistės, romantikė ir mirsiu , - rašė nėris 1935 m. Pirmuose lyrikos rinkiniuose anksti rytą (1927), pėdos smėly (1931) vyravo romantinis pasaulėvaizdis - kaip priešprieša kasdienybei keliama svajonė, meilės jausmas, tobulesnio gyvenimo ilgesys. Jos ankstyvuosiuose eilėraščiuose sukasi, pinasi sutemų pasakos , kaip ir b. Sruogos lyrikoje ( supasi, supasi lapai nubudinti ), o iš sutemų ateina viešnia žydrais sparnais, žemės aistrų žibintus užgesinus , kaip ir v. Mykolaičio-putino knygoje tarp dviejų aušrų . Tai perdėm pasakiškas gamtovaizdis: čia tebeskraido tylios fėjos ir baltos laumės , tebešūkauja mėlyni šešėliai ir tebegaudžia prieblandos trimitai . Atėję iš anapus realumo ribos, šitie bekūniai pavidalai ketina pranešti kažką svarbaus apie gyvenimo esmę, laimę ar mirtį. Bet nieko aiškaus nepasako, palikdami tik baltą sapną , ilgesio dainą ir nebylią nuojautą ( keistas nujautimas vaikšto po alėją ).

į supasakintą gamtovaizdį įeina emocinė situacija kaip galutinis ir aukščiausias dydis. Vidinės būsenos neprisiima jokio moralinio komentaro. Tai jaunystės ekspansija, nesidairanti į šalis; naivus pasitikėjimas pasaulio tvarka ir savimi, neleidžiantis abejoti ir krimstis; džiaugsmingas harmonijos jutimas, trykštantis iš vidinių jėgų ir gamtos pusiausvyros. Nėris kuria eilėraštį kaip jausmo ekstazę - be jokių kontempliacijos priemaišų, pakartodama j. Tysliavos, entuziazmo grenadieriaus , dainuojančią eilutę, lakų vaizdą, greitą judesį. saulė žeria anksti rytą / daug auksinių valandų.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (6006 žodžiai)
  • Salomėja Nėris referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Salomėja Nėris referatas. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/salomeja-neris-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:05
×