Salomėjos Nėries gyvenimas


Salomėjos Nėries gyvenimas. Ką galite pasakyti apie šią moterį? Kur gimė ir augo viena šių mergaičių? Kaip šis paveikslas susiję su poete S. Nėrimi?. Kas naujo įvyko jos gyvenime? Kas yra šie žmonės? Kas sieja šiuos žmones?. Ką apie juos žinote? Iš kokio eilėraščių rinkinio šie posmai? Kuriais metais išleisti? Kaip S. Nėries gyvenimas susijęs su šiuo kraštu? Kaip ši nuotrauka susijusi su poetės biografija? Kas pavaizduota šiame paveiksle? Kodėl? Kas pavaizduota šiose nuotraukose? Ką jums primena šie paveikslai?. Kaip jie susijęs su S. Nėrimi? Kokia tai vieta?. Kokį poetės gyvenimo etapą primena ši nuotrauka? Kas jie? Koks šių žmonių ryšys? Kaip S. Nėris susijusi su žemiau paveikslėlyje esančiu poetu? Kokį istorinį laikotarpį primena šis paveikslas? Koks tai laikotarpis? Ką liudija ši nuotrauka? Kokį gyvenimo laikotarpį atskleidžia šis vaizdas? Kodėl Salomėja Nėris su grupe lietuvių 1940 m. Ką reiškia šie paveikslai? Kokius žinote S. Nėries rinkinius? Kuo šis paveikslas primena poetę? Nurodykite eilėraščio pavadinimą. Įvardykite meninę priemonę. Nurodykite eilėraščio pavadinimą. Kokia yra S. Nėries poezijos kryptis? Kaip įamžintas poetės atminimas? Ką primena šis akmuo? O kaip galite jūs įamžinti poetės atminimą? Atsakymai.

Kuri iš jų yra poetė S.N.? Kur ji mokėsi?

Kaip ši nuotrauka susijusi su poetės biografija?

Kokį tragišką įvykį žinote apie šiuos žmones?

Kaip S.Nėris susijusi su žemiau paveikslėlyje esančiu poetu?

Kas jie? Kodėl šie veikėjai tarsi jaunavedžiai?

Kas yra šie žmonės? Kas juos sieja?

Kodėl Salomėja Nėris su grupe lietuvių 1940 m. rugpjūtį vyko į Maskvą?

A)Susipažinti su Maskvos įžymybėmis; b) Prašyti, kad Lietuva būtų priimta į Sovietų Sąjungos sudėtį; c)Skaityti savo eilėraščius per Maskvos radiją; d) Dalyvauti konferencijoje apie antrąjį pasaulinį karą.

Jauna, graži, poetė... Kairėje yra S. Nėris (Bačinskaitė - Bučienė). Ji gimė (1904 m.) Kiršų kaime Alvito valsčiuje. Ji mokėsi Alvito pradžios mokykloje 1911m., 1918m. - Marijampolės progimnazijoje, Ji gimė Vilkaviškio apskrityje, o 1919 m. mokėsi Vilkaviškio gimnazijoje. Nuo 1924m. -Vytauto Didžiojo universitete Kaune studijavo lietuvių literatūrą, vokiečių kalbą ir pedagogiką. Tai S.Nėris su vyru Buču, J. Tumas-Vaižgantas, V. Krėvė, B. Sruoga. Poetė universitete eidavo klausytis jų paskaitų. Bučas buvo jos vyras. Juozas Eretas (šveicaras) buvo dėstytojas, kurį įsimylėjo S.Nėris. Rinkinys ,,Anksti rytą“ išėjo 1927m. 1-as eil. ,,Žvaigždė-jaunystė“; 2-as -,,Anksti rytą“. 7. 1928-09-01 poetė persikėlė į Lazdijus, dirbo Seinų gimnazijoje, buvo suteiktas vyresniosios mokytojos vardas.

  • Filologija Testas
  • MS PowerPoint 16444 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (1096 žodžiai)
  • Irena
  • Salomėjos Nėries gyvenimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Salomėjos Nėries gyvenimas. (2015 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/salomejos-neries-gyvenimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:26
×