Šaltasis karas konspektas


Šaltasis karas. Satelinių šalių. Kalba buvo naujo žmonijos istorijos etapo pradžia , vadinama Šaltuoju karu. Trumeno doktrina. Maršalo planą.

Įvykiai Europoje kėlė didžiulį nerimą demokratinėms Vakarų valstybėms, bijota, jog Stalinas įsigalėjęs Europoje pasiųs savo kariuominę toliau į Vakarus

V.Čerčelis 1946m. pareiškė, jog ant Europos nusileido „geležinė uždanga“( žmonės neteko laisvės rinktis, kokios ateities norėtų.) Jis ragino ginti demokratija ir priešintis komunizmui. Kalba buvo naujo žmonijos istorijos etapo pradžia, vadinama Šaltuoju karu.

ŠALTOJO KARRO STIPRĖJIMAS

JAV politikos kryptis pavadinta Trumeno doktrina(politikos kryptis, numatanti aktyvią valstybės veiklą kovojant su komunizmo plitimu, antikomuistinių jėgų rėmimą pasaulyje).

JAV pasiūlė Europai ekonominės pagalbos programą- Maršalo planą. Buvo manoma, jog stabilizavus padėtį ir sustiprinus Europos šalių ūkį, bus užkirstas kelias plisti jose komunistinei ekspansijai. Plane numatyta suteikti Europai 13mlrd dolerių vertės paramą.

Stalinas, išsigandęs, jog Vakarų šalys išplės savo įtaką pradėjo Berlyno blokadą. Buvo užblokuoti visi keliai, vedantys į Vakarų Berlyną. Į izoliuota miestą, Vakarų šalys butiniausius pragyvenimo šaltinius gabeno lėktuvais.

Konfliktas paskatino Vokietiją padalinti į dvi dalis- į Vakarų remiama VOKIETIJOS FEDERACINES RESPUBLIKA(VFR) ir į, patenkačia į SSRS įtakos zona, VOKIETIJOS DEMOKRATINĘ RESPUBLIKA(VDR).

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (741 žodžiai)
  • Berta
  • Šaltasis karas konspektas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šaltasis karas konspektas. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/saltasis-karas-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:58
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo