Šaltasis karas: priežastys ir pobūdis


Šaltasis karas. Pamokos uždaviniai remiantis aiškinimu. Pamokos sąvokos. Šaltasis karas – JAV ir SSRS varžymosi ir konfliktų laikotarpis. “Geležinė uždanga” - simbolizuoja ribą. Trumeno doktrina - JAV prezidento H. Maršalo planas - Europos ekonominio atstatymo planas. Svarbiausios datos. Šaltojo karo priežastys. JAV ir Didžioji. Šaltojo karo formos. IdeologinĤ ir propagandinĤ. Pamokos užduotis. Išnagrinėti šaltinius ir atsakyti į klausimus.


Pamokos uždaviniai: remiantis aiškinimu, vadovėlio ir video medžiaga, bei atlikta užduotimi reikia gebėti nurodyti šaltojo karo laikotarpį, priežastis, pobūdį, Trumeno doktrinos ir Maršalo plano tikslus ir reikšmę Vertinimas: nagrinėti klausimai bus pateikti savarankiško ir žinių patikrinimo darbuose.

Šaltasis karas – JAV ir SSRS varžymosi ir konfliktų laikotarpis, prasidėjęs po Antrojo pasaulinio karo (1946 – 1989/1991).

Trumeno doktrina - JAV prezidento H.Trumeno suformuluota programa, pateikta 19470313 Kongresui. Jos esmė – JAV turi garantuoti pagalbą kiekvienai su komunizmu kovojančiai šaliai. Finansinė parama suteikta Graikijai pilietinio karo metu (kovojo komunistai ir vyriausybė), Turkijai.

Maršalo planas - Europos ekonominio atstatymo planas, veikęs 1948-1952 m. Jį 1947 Harvardo universitete išdėstė JAV valstybės sekretorius Dž.Maršalas. Plano tikslas buvo sustiprinti V.

IdeologinĤ ir propagandinĤ kova RyšiŴ tarp VakarŴ ir RytŴ siaurinimas iki nutraukimo Ekonominis spaudimas KariniŴ ir politiniŴ blokŴ (NATO, VSO) kŬrimas Parama kariaujančioms tautoms Lokaliniai konfliktai.

  • MS PowerPoint 1521 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (371 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Augustas
  • Šaltasis karas: priežastys ir pobūdis
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šaltasis karas: priežastys ir pobūdis. (2021 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/saltasis-karas-priezastys-ir-pobudis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 07:39
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo