Šaltinių nagrinėjimas


Darbas su šaltiniais. Vaizduojami naujausieji amžiai , nes karas Afganistane vyko 1979 1989m. Po pirmojo pasaulinio karo , tai. Ji nėra visiškai nepriklausoma , nes Afganistane yra įkurtos okupacinės zonos. Jungtinių Tautų Organizacijos JTO generalinėje asamblėjoje. Priešinga nuomonė atsispindi C šaltinyje. Minėtos šalys priklauso NATO. Lietuva į NATO įstojo 2004 kovo 29d. Kaip teigiama C šaltinyje , ginkluotosios pajėgos rūpinasi provincijų atkūrimu , siekia užtikrinti saugumą , taiką , gerovę. Dalį ginklų tiekia ir dalinasi JAV , dalį ginklų paliko ir pati SSRS per karą. Iranas , Pakistanas. Jos savo teritorijose leidžia įsikurti Talibų bazėms , teigia ginklus , maistą.


Valstybė Azijos pietvakariuose (Vid. Rytuose). Šiaurėje ribojasi su Turkmėnija, Uzbekija ir Tadžikija, š. rytuose – su Kinija ir Š. Kašmyru (kontroliuojamu Pakistano), rytuose ir pietuose – su Pakistanu, vakaruose – su Iranu.

Remdamiesi C šaltiniu ir žiniomis, pasakykite, kokia tos šalies politinė padėtis šiame dešimtmetyje.

Ji nėra visiškai nepriklausoma, nes Afganistane yra įkurtos okupacinės zonos.

Kuriame tarptautiniame pasitarime (A šaltinis) JAV reiškė prieštaravimą dėl sovietinės grėsmės Afganistanui?

Tai buvo siekis nutraukti karą Afganistane bei išvesti iš valstybės teritorijos visas karines pajėgas, priešingu atveju, bus imtasi veiksmų prieš pačią Sovietų Sąjungą.

Paaiškinkite, ar JAV reiškiami protestai dėl sovietinės grėsmės buvo pagrįsti.

JAV reiškiami protestai dėl sovietinės grėsmės buvo pagrįsti, kadangi D šaltinyje teigiama: „Šiame kare privalo dalyvauti ir kitų šalių atstovai: estai, latviai, lietuviai. Patys engiami, jie privalo paklusti brutaliems rusų karininkų įsakymams, lieti savo ir afganų kraują...“

Kontrrevoliucionieriai – kontrrevoliucijos dalyvis, šalininkas, šiuo atveju tai buvo pats Afganistanas ir jo piliečiai, kovojantys prieš komunistę valdžią, SSRS.

Autoriai teigia, kad JAV pati teikė ginklus šiems asmenims. Argumentuotai paaiškinkite ar šis teiginys pagrįstas.

Šis teiginys yra pagrįstas. Tuo momentu vyko Šaltasis karas (1946-1991 m., nors faktiškai baigėsi 1989m.) ir šalys rėmė viena kitos priešininkus. Be to Afganistane ir dabar gausu ginkluotės.

Nurodykite asmenų, kuriuos matote B šaltinyje, pavardes bei oficialias pareigas.

  • Microsoft Word 263 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1298 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Augustina
  • Šaltinių nagrinėjimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šaltinių nagrinėjimas. (2020 m. Liepos 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/saltiniu-nagrinejimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 04:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo