Šaltojo karo pradžia, eiga, padariniai


Šaltasis karas. Po antrojo pasaulinio karo. Antrasis pasaulinis karas iš pagrindų pakeitė jėgų santykį pasaulyje. Šaltojo karo pradžia. Berlynas – Šaltojo karo simbolis. Berlyno sienos statyba. 1961 M. buvo vykdoma sovietinių kariškių. Europa Šaltojo karo metais. Žmonių gyvenimas Šaltojo karo metais. Šaltojo karo priežastys. Dvi Vokietijos - du simboliAI. Naudoti ŠaltinIai.


Šaltasis karas – geopolitinė, ekonominė ir ideologinė konfrontacija tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos bei jų sąjungininkų, trukusi nuo 1946 iki 1991 m. (45 metus). Pasireiškė ginklavimosi varžybomis, propaganda vieni prieš kitus, karinių blokų kūrimu (NATO, Varšuvos sutarties organizacija), nebendradarbiavimu (ekonominiai, kultūriniai ryšiai minimalūs), lokaliniais kariniais konfliktais (per trečiąsias šalis).

Po antrojo pasaulinio karoAntrasis pasaulinis karas iš pagrindų pakeitė jėgų santykį pasaulyje. Vokietijos, Italijos ir Japonijos pralaimėjimas okupacija sužlugdė jų svajones dominuoti pasaulyje. Kare nusilpo Prancūzija ir Britanija. Po karo jos įklimpo į skolas, susiaurėjo prekyba, smuko gyvenimo lygis. Ne tik Prancūzija ir Anglija, bet ir Belgija, Olandija neteko savo kolonijų. Tik dvi valstybės, JAV ir SSRS, sustiprino savo padėtį. Jos imtos vadinti supervalstybėmis. Jos skyrėsi ne tik savo politine ir socialine-ekonomine santvarka. SSRS turėjo didžiulę karinę galią, milžinišką teritoriją, didelius gamtos turtus, didelį gyventojų skaičių. Po karo jos kariuomenė stovėjo rytų ir pietryčių Europoje, Mandžiūrijoje ir Šiaurės Korėjoje. Kare SSRS patyrė didelių materialių nuostolių: žuvo 20 mln. žmonių; ekonominė padėtis čia buvo labai sunki: sugriauti miestai, neveikė transportas, sužlugdyta gamyba ir kt.

1946 m. kovo mėn. V. Čerčiliui JAV mieste Fultone beliko konstatuoti, jog ant Rytų Europos nusileido „geležinė uždanga“, ir paraginti Vakarų šalis ginti demokratines vertybes ir sustabdyti „tirono pergalės grėsmę“, komunizmo ir SSRS įtakos plitimą.

  • MS PowerPoint 1076 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (654 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jurga
  • Šaltojo karo pradžia, eiga, padariniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Šaltojo karo pradžia, eiga, padariniai. (2020 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/saltojo-karo-pradzia-eiga-padariniai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 20:08
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo